GeografiaHobby i pasjeScan for Fun

Warszawa – atrakcje dla młodzieży. 14 miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, Łazienki to zaledwie kilka przykładów warszawskich atrakcji. Dla młodzieży bardzo ciekawe będzie też Muzeum Iluzji czy Muzeum Neonów. Warszawa oferuje też nietypowe atrakcje, takie jak Dom Kereta czy Invisible Exhibition.

Opisane poniżej miejsca to wybrane przykłady warszawskich atrakcji, nie tylko dla młodzieży. W naszej Stolicy jest ich zdecydowanie więcej, ale te miejsca na pewno warto zobaczyć.

Co warto zobaczyć w Warszawie? 

  1. Stare Miasto, to najczęściej odwiedzane miejsce. Można tu zobaczyć wiele historycznych budowli, a przede wszystkim Zamek Królewski. W tym miejscu najważniejsze decyzje podejmowali władcy Polski, odkąd przeniesiono stolicę do Warszawy. Obecnie można oglądać tu wiele historycznych pamiątek, a przede wszystkim warto zobaczyć insygnia królewskie Stanisława Augusta Poniatowskiego, czyli miecz, berło i Łańcuch Orderu Orła Białego.
  2. Łazienki Królewskie. Ten wielki zespół ogrodowo-płacowy powstał w XVIII wieku na zlecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a dziś udostępniony jest mieszkańcom Warszawy i turystom. Łazienki to miejsce spacerów i spotkań w pięknym parku. Warto też zwiedzić Pałac na wodzie, Oranżerię czy Amfiteatr, a latem posłuchać Koncertów Chopinowskich w plenerze na żywo (odbywają się w każdą niedzielę o 12:00 i 16:00, od połowy maja do końca września pod pomnikiem Chopina). Spacer można też sobie uprzyjemnić smakołykami w uroczej cukierni lub restauracji. 

Miłośnicy historii znajdą w Warszawie również wiele niezwykle ciekawych muzeów, m.in.:

3. Muzeum Powstania Warszawskiego dokumentujące walkę, a także codzienne życie w czasie tego zrywu o wolność podczas II wojny światowej.

4. Muzeum Polin dokumentujące wielowiekową historię i tradycję Żydów w Polsce.

5. Muzeum Miasta Warszawy wyróżnia się bardzo ciekawą lokalizację, mieści się bowiem w jedenastu połączonych ze sobą kamienicach przy Rynku Starego Miasta.

Do ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w Warszawie należą muzea prezentujące sztukę współczesną, przede wszystkim: 

6. Neon Muzeum czyli muzeum neonów – jedyne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie muzeów tego rodzaju. W zbiorach ma około 100 neonów z całej Polski, głównie z lat 60. i 70. XX wieku.

7. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które powstało w 2005 roku. Prezentuje dzieła sztuki polskiej z przełomu XX i XXI wieku.

8. Zachęta, to słynna galeria sztuki, która powstała co prawda bardzo dawno, bo w 1860 roku, ale jej założeniem jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej.

Atrakcje w Warszawie dla młodzieży

A jakie oferuje Warszawa atrakcje dla młodzieży? Przede wszystkim będą to: 

9. Centrum Nauki Kopernik. Otwarte w 2010 roku CNK zaprasza wszystkich pasjonatów ciekawych świata, do poznawania praw fizyki poprzez samodzielne doświadczenia i eksperymenty. 

10. Muzeum Iluzji, gdzie można zobaczyć zwykłe rzeczy w zupełnie inny sposób.

11. Podobną funkcję pełni Cosmos Muzeum Warszawa, które jest interaktywnym muzeum sztuki cyfrowej i iluzji.

12. Fotoplastikon Warszawski umożliwia obejrzenie starych zdjęć pokazujących Warszawę i jej mieszkańców z przełomu XIX i XX wieku. Ale zdjęcia te można oglądać w trzech wymiarach dzięki technice stereoskopowej.

13. Invisible Exhibition to niezwykła wystawa, gdzie odwiedzający mogą sprawdzić, jak radzą sobie w całkowitych ciemnościach, korzystając wyłącznie ze zmysłów słuchu, dotyku i węchu. Dzięki tej wystawie można poczuć, jak funkcjonują osoby niewidzące.

14. Dom Kereta w Warszawie czyli najwęższy dom na świecie to nietypowa atrakcja. Powstał jako pracownia dla izraelskiego pisarza Etgara Kereta. Wybudowany został w zaledwie 152 cm szczelinie pomiędzy istniejącymi budynkami.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…