Hobby i pasjeScan for Fun

Poznań – atrakcje dla młodzieży i dzieci. 10 miejsc, które warto odwiedzić w Poznaniu

Atrakcji Poznania jest bardzo wiele. Najwięcej ciekawych zabytków znaleźć można na Starym Rynku w Poznaniu, a także na Ostrowiu Tumskim. Zabytki to jednak nie jedyne atrakcje turystyczne Poznania. W mieście można pojechać kolejką wąskotorową, a nawet poczuć się jak pilot samolotu.

Wybierając się do stolicy Wielkopolski, każdy przyjezdny zadaje sobie pytanie, co zwiedzić w Poznaniu? Miasto oferuje atrakcje dla każdego. Dla miłośników historii będą to zabytki nie tylko Starego Rynku. Dla fanów aktywnego spędzania czasu najwięcej atrakcji oferuje poznańska Malta, a dla miłośników nowoczesnej techniki największą atrakcją będzie Blubery 6D czy symulator lotniczy.

Co warto zobaczyć na poznańskim rynku i pobliskim Ostrowiu Tumskim?

Stary Rynek w Poznaniu ma sporo ciekawych miejsc. Do najciekawszych należą:

  1. Poznańskie koziołki na ratuszowej wieży – są symbolem miasta. Codziennie w samo południe koziołki trykają się rogami ku uciesze ludzi zebranych na rynku;
  2. Studzienka Bamberki z figurą dziewczyny niosącej dzbany;
  3. Domki budnicze, czyli wąskie kamieniczki z XVI wieku wyróżniające się niezwykle kolorowymi fasadami;
  4. Poznański Odwach, czyli pochodzący z XVIII wieku budynek dawnego arsenału.

Ciekawe miejsca w Poznaniu dla miłośników historii znajdziesz na Ostrowiu Tumskim – jedynej zachowanej w mieście wyspie na Warcie. To właśnie tam powstały pierwsze osady, które dały początek miastu. Również tam znajdują się najciekawsze zabytki Poznania. Koniecznie odwiedź takie miejsca jak: 

5. Bazylikę Archikatedralną świętych Apostołów Piotra i Pawła, jedną z najstarszych świątyń w Polsce; 

6. Akademię Lubrańskiego – pierwszą wyższą uczelnię w Poznaniu. 

Co jeszcze warto zobaczyć w Poznaniu?

7. Największą w Polsce makietę kolejową – miłośnicy kolei, a także modelarstwa powinni zajrzeć do Zespołu Szkół Komunikacyjnych. Znajduje się tu największa w Polsce makieta kolejowa o powierzchni około 50 m2. Odwzorowano na niej nie tylko zelektryfikowaną linię kolejową, ale także kolej wąskotorową i linię tramwajową.

8. Malta – raj dla miłośników sportu i rekreacji. Kiedy znajdziesz się w Poznaniu, bardzo szybko możesz przenieść się na… Maltę. W tym wypadku nie chodzi o państwo w Europie Południowej, a pięknie położony tor kajakarski i wioślarski. Do innych atrakcji Malty w Poznaniu należą lodowisko, skate park, a także sztuczny stok narciarski.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży w Poznaniu

9. Wąskotorowa Kolejka Parkowa Maltanka – jest jedną z poznańskich atrakcji, szczególnie interesujących dla dzieci. Kolejka powstała w 1956 roku. Ma ona około 4 km długości i cztery przystanki (Maltanka, Ptyś, Balbinka, Zwierzyniec). Można nią dojechać od ronda Śródka do nowego ZOO. 

10. Atrakcje interaktywne dla małych i dużych. Blubry 6D to atrakcja Poznania skierowana szczególnie do dzieci. Tam dzięki technologii 3D można w ciekawy sposób poznać historię i zabytki Poznania.
Innym fajnym miejscem w Poznaniu dla dzieci większych i mniejszych będzie symulator lotniczy, gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy pilot Boeinga czy myśliwca F-18.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…