Misją Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży jest wspomaganie dzieci i młodzieży w pełnym wykorzystywaniu ich zasobów intelektualnych, fizycznych i socjologicznych poprzez tworzenie im warunków takiego rozwoju.

Od 2015 roku realizujemy projekt w zakresie dostarczania treści społecznych i ogólnoinformacyjnych dostosowanych do wieku odbiorcy. Już w 2020 roku widzieliśmy zagrożenie płynące z fake newsów i opracowaliśmy i wydaliśmy broszurę dla młodzieży, w której poruszaliśmy kwestie związane z wiarygodnością informacji, na które z dzisiejszej perspektywy i wiedzy o sianiu dezinformacji i manipulacjach w mediach społecznościowych – patrzymy inaczej. W naszym przewodniku, poza podstawowymi  kwestiami związanym z prawami autorskimi, prywatnością i hejtem w Internecie, poruszone zostały kwestie związane z wiarygodnością, pułapką informacyjnej bańki czy weryfikacją fałszywych informacji.

Nasze inne zrealizowane projekty to: 1) Zawsze wierni. Gdańska niepodległość. Polacy z Wolnego Miasta – zadaniem projektu było wzmocnienie wartości wpisanych w polską tradycję: wolności, solidarności, poszanowania godności oraz praw człowieka. W ramach projektu skomponowany został program muzyczny, którego repertuar oparto na autentycznych tekstach napisanych przez byłych więźniów KL Stutthof. 2) Ignacy Jan Paderewski – główna myślą realizowanego projektu było pokazanie postaci I. Paderewskiego nie tylko jako wybitnego polityka, premiera i patrioty ale również muzyka i kompozytora. 3) Harcerze w KL Stutthof – wystawa wraz z katalogiem opowiadająca o losach harcerzy pomorza gdańskiego 4) K.K. Baczyński – artysta wielowymiarowy – wystawa zawierająca reprodukcje obrazów oraz fragmenty utworów K.K. Baczyńskiego.