BiologiaHobby i pasjeScan for Fun

Ogrody zoologiczne w Polsce – adresy, które warto odwiedzić

Ogrody zoologiczne w Polsce to aż 24 różnego rodzaju placówki. Są one rozmieszczone w bardzo różnych częściach kraju, są jednak takie, do których warto udać się nawet w dłuższą podróż. 

Największy ogród zoologiczny w Polsce jest we Wrocławiu. Z pewnością warto go odwiedzić. To jednak tylko jedno z ciekawych polskich miejsc. 

Ogrody zoologiczne i botaniczne w Polsce

Mapa ogrodów zoologicznych w Polsce notuje aż 24 miejsca, w których możesz spotkać mniej lub bardziej egzotyczne zwierzęta. Ogród zoologiczny czy botaniczny (który z kolei prezentuje niespotykane często w kraju gatunki roślin, kwiatów dzięki stworzeniu specjalnych warunków dla ich uprawy) to miejsce, które warto odwiedzić latem. Niespieszny spacer po kolejnych pawilonach, wybiegach to sposób na kontakt z naturą, naukę biologii i geografii, a poza tym atrakcyjny pomysł na spędzenie wolnego czasu. 

Ogrody zoologiczne w Polsce – lista najpopularniejszych

Trudno o jednoznaczny ranking ogrodów zoologicznych w Polsce, ale z pewnością da się wymienić kilka najbardziej atrakcyjnych:

  • Zoo we Wrocławiu razem z Afrykarium – to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce; obecnie furorę robi Afrykarium, które przedstawia różne ekosystemy Czarnego Kontynentu; w samym zoo można spotkać wydrę europejską, pawiany, warto odwiedi terrarium czy motylarnia; historyczne obiekty to twierdza niedźwiedzi czy słoniarnia.  
  • Zoo w Opolu – wybiegi przy malowniczej Wyspie Bolko są tutaj bardzo atrakcyjne, pozwalają także widzieć zwierzęta naprawdę z bliska; można zobaczyć tutaj wilka, ibrisy, żyrafy, gepardy.
  • Bałtowski Zwierzyniec – po jego górnej części poruszamy, niczym po safari, amerykańskim schoolbusem, co wizytę czyni absolutnie niezapomnianą; jest tu np. bydło Zebu, tybetański, kozy angorskie, strusie afrykańskie, emu.
  •  Zoo w Łodzi – najnowsza inwestycja tutaj to Orientarium ze zwierzętami pochodzącymi z Azji.

 

Ile jest ogrodów zoologicznych w Polsce? Aż 24! Zachęcamy by odwiedzić także te w Wilkowicach, Chorzowie, Warszawie i wielu innych miastach.

Polecane artykuły
BezpieczeństwoBiologiaEkologia

Złote algi – co to takiego? Co jest źródłem niebezpieczeństwa?

Złote algi w Odrze w roku 2022 stały się przyczyną ogromnej…
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
Hobby i pasjePlan na zdrowieZdrowie

Plusy i minusy wegetarianizmu – o czym warto pamiętać?

Zalety wegetarianizmu trudno przecenić. Jest to dieta prozdrowotna, cenna również dla…