BiologiaHobby i pasjeScan for Fun

Ogrody zoologiczne w Polsce – adresy, które warto odwiedzić

Ogrody zoologiczne w Polsce to aż 24 różnego rodzaju placówki. Są one rozmieszczone w bardzo różnych częściach kraju, są jednak takie, do których warto udać się nawet w dłuższą podróż. 

Największy ogród zoologiczny w Polsce jest we Wrocławiu. Z pewnością warto go odwiedzić. To jednak tylko jedno z ciekawych polskich miejsc. 

Ogrody zoologiczne i botaniczne w Polsce

Mapa ogrodów zoologicznych w Polsce notuje aż 24 miejsca, w których możesz spotkać mniej lub bardziej egzotyczne zwierzęta. Ogród zoologiczny czy botaniczny (który z kolei prezentuje niespotykane często w kraju gatunki roślin, kwiatów dzięki stworzeniu specjalnych warunków dla ich uprawy) to miejsce, które warto odwiedzić latem. Niespieszny spacer po kolejnych pawilonach, wybiegach to sposób na kontakt z naturą, naukę biologii i geografii, a poza tym atrakcyjny pomysł na spędzenie wolnego czasu. 

Ogrody zoologiczne w Polsce – lista najpopularniejszych

Trudno o jednoznaczny ranking ogrodów zoologicznych w Polsce, ale z pewnością da się wymienić kilka najbardziej atrakcyjnych:

  • Zoo we Wrocławiu razem z Afrykarium – to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce; obecnie furorę robi Afrykarium, które przedstawia różne ekosystemy Czarnego Kontynentu; w samym zoo można spotkać wydrę europejską, pawiany, warto odwiedi terrarium czy motylarnia; historyczne obiekty to twierdza niedźwiedzi czy słoniarnia.  
  • Zoo w Opolu – wybiegi przy malowniczej Wyspie Bolko są tutaj bardzo atrakcyjne, pozwalają także widzieć zwierzęta naprawdę z bliska; można zobaczyć tutaj wilka, ibrisy, żyrafy, gepardy.
  • Bałtowski Zwierzyniec – po jego górnej części poruszamy, niczym po safari, amerykańskim schoolbusem, co wizytę czyni absolutnie niezapomnianą; jest tu np. bydło Zebu, tybetański, kozy angorskie, strusie afrykańskie, emu.
  •  Zoo w Łodzi – najnowsza inwestycja tutaj to Orientarium ze zwierzętami pochodzącymi z Azji.

 

Ile jest ogrodów zoologicznych w Polsce? Aż 24! Zachęcamy by odwiedzić także te w Wilkowicach, Chorzowie, Warszawie i wielu innych miastach.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…