Hobby i pasjeScan for Fun

Wrocław i jego atrakcje. Te miejsca trzeba zobaczyć

Wrocław to przepiękne miasto rzek, kanałów i mostów z bardzo długą historią. Jest skrzyżowaniem kultur różnych narodów, które w ciągu stuleci zamieszkiwały go. Dzięki temu Wrocław oferuje wiele atrakcji turystycznych związanych z historią jak choćby zabytki na wrocławskim rynku. Z drugiej strony Wrocław to też atrakcje dla młodzieży, takie jak Kolejkowo, ZOO czy Imaginarium

Secrem każdego miasta jest rynek, a rynek wrocławski atrakcji oferuje wiele. Należą do nich ratusz, kamienice, różnego rodzaju pomniki i ciekawe fontanny. 

Niedaleko rynku leży Wyspa Słodowa. Jest to niewielka wysepka na Odrze połączona z resztą miasta mostami. Nazwę swą wzięła od funkcjonujących na niej w XV wieku słodowni. Obecnie Wyspa Słodowa we Wrocławiu to jedno z centrów kultury, gdzie odbywają się koncerty i inne wydarzenia artystyczne, jest też miejscem spotkań i imprez. 

Wrocław i jego atrakcje turystyczne

W mieście jest mnóstwo ciekawych miejsc, dlatego trudno ograniczyć się do kilku, ale przedstawimy te, których pominąć nie można.

Hydropolis to Centrum Edukacji Ekologicznej założone w 2015 roku na terenie podziemnego zbiornika wodnego z XIX wieku. Wśród największych atrakcji tego miejsca wymienić trzeba 3,5 metrowy wir wodny, drukarkę wodną o długości 46,5 metra (największa w Europie, gdzie na ścianie wody stworzyć można różne obrazy i hasła), a także replikę batyskafu w rozmiarze rzeczywistym.

Krasnale wrocławskie to z kolei bardzo nietypowa atrakcja. Ich początki sięgają lat 80. XX wieku, kiedy to działacze Pomarańczowej Alternatywy ośmieszali ówczesny system komunistyczny, malując na murach postaci krasnali. W 2005 roku dla upamiętnienia tamtych wydarzeń rzeźbiarz Tomasz Mroczek ustawił rzeźby 5 krasnali w różnych miejscach Wrocławia. Bardzo szybko stawianie rzeźb wrocławskich krasnali stało się wyjątkowym zjawiskiem społecznym, a obecnie w mieście znaleźć można rzeźby ponad 600 krasnali.

Wrocław – atrakcje dla młodzieży

Kolejkowo to jedna z większych wrocławskich atrakcji dla młodzieży. Mieści się w najwyższym wrocławskim budynku Sky Tower, gdzie na 900 m2 podziwiać można ponad 200 miniaturowych budynków charakterystycznych dla Dolnego Śląska, 3,5 tysiąca figurek ludzi i przede wszystkim, zgodnie z nazwą tego miejsca 510 metrów miniaturowego torowiska, 15 pociągów i 60 wagonów.

Imaginarium to z kolei wyjątkowa, multimedialna wrocławska atrakcja dla dzieci. Tam po założeniu specjalnych gogli i przy użyciu dwóch kontrolerów można zdobyć Mount Everest, zejść w morskie głębiny czy polecieć nad Wrocławiem. 

ZOO we Wrocławiu powstało już w 1865 roku i jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Podziwiać w nim można około 11 tysięcy zwierząt. ZOO Wrocław oferuje różne atrakcje,  ale największą z nich jest niewątpliwie Afrykarium. Jest to oceanarium składające się 21 basenów i akwariów, w których żyje 350 gatunków ryb i ssaków. Wyjątkiem w skali światowej jest to, że żyją tam wyłącznie zwierzęta z Afryki. 

Tańczące Fontanny wrocławskie i Hala Stulecia

W 2009 roku Wrocław wzbogacił się o kolejną atrakcję turystyczną. Nieopodal Hali Stulecia, (która powstała w 1913 roku i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) stworzono niezwykłą Wrocławską Fontannę. Dzięki systemowi 300 dysz i 800 punktów świetlnych mieszkańcy Wrocławia mogą podziwiać prawdziwie tańczące fontanny

Do ciekawych wrocławskich atrakcji turystycznych nieopodal Hali Stulecia i Zoo, zaliczyć też trzeba ogród japoński we Wrocławiu. Został stworzony zgodnie z regułami projektowania ogrodów w Japonii, przy dużym udziale japońskich mistrzów.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…