CiekawostkiHobby i pasjeScan for Fun

Lato w mieście – gdzie ciekawie spędzić czas?

Zainspiruj się!

Lato w mieście nie musi oznaczać nudny i całych dni spędzonych przed ekranem komputera. Zresztą po miesiącach nauki zdalnej wszyscy chcą odpocząć od komputerów, smartfonów i zaawansowanej techniki.

Skatepark, odkryta pływalnia, basen lub park linowy to doskonałe miejsca na miejską, letnią rozrywkę.

 

Jak aktywnie spędzić lato w mieście?

 

To, że przez większość wakacji zostajesz w rodzinnym mieście, nie oznacza, że musisz się w nim nudzić. Rozejrzyj się wokół – w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni czy Wrocławiu nie brakuje skateparków, parków linowych, parków trampolin, kortów tenisowych, boisk do siatkówki, koszykówki i wielu innych. Wystarczy skrzyknąć paczkę przyjaciół i kolejne dni upłyną wam na wspólnej, aktywnej zabawie, która sprawi, że wszystkie stresy, nerwy i trudności ostatnich miesięcy znikną w okamgnieniu. Postaw na aktywność, ale z głową. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa z rozwagą wybieraj miejsca, w których zamierzasz szaleć. Jeśli marzy ci się woda, ze względu na pandemię najlepiej zdecyduj się parki wodne i baseny odkryte. Świetnym wyborem są na przykład Termy Mszczonów lub aquapark we Wrocławiu. Postaw na aktywne lato na świeżym powietrzu. Po tygodniach spędzonych przed komputerem twój organizm będzie ci za taką odmianę bardzo wdzięczny. Może wybierzesz się na spływ kajakowy w Świdrze?

 

Zajęcia artystyczne, kursy i warsztaty

 

Zajęcia sportowe to nie jedyna rzecz, jaką możesz robić w wakacje w mieście. Na wyciągnięcie ręki masz co najmniej kilka lub kilkanaście interesujących cię wakacyjnych kursów. Może pasję do komputerów warto zamienić w naukę programowania? Wolisz zajęcia plastyczne? Poszukaj ciekawego kursu rysunku albo grafiki 3D. Kurs fotografii przyda się nie tylko do robienia zdjęć na Facebooka i Instagrama. Znajdziesz pewnie także ciekawy kurs językowy lub naukę gry w szachy. Nikt nie powiedział, że musisz nieustannie skakać, biegać i pływać. Podczas lata w mieście możesz także znaleźć czas na rozwijanie innych pasji.

Zobacz także: Programowanie dla nastolatków – zabawa z przyszłością

Fot. Adobe Stock

 

Polecane artykuły
CiekawostkiHistoria

Inspiracje: Zofia Stryjeńska - sława dwudziestolecia międzywojennego

Zofia Stryjeńska była jedną z najważniejszych polskich malarek z I połowy…
CiekawostkiHistoriaTechnologie

Inspiracje: Jan Czochralski - mimo słabych ocen został odkrywcą

Jan Czochralski to jeden z najważniejszych polskich wynalazców i odkrywców. Chemik,…
CiekawostkiHistoriaUroda

Inspiracje: Max Factor – od pucybuta do kosmetycznego milionera

Max Factor to założyciel słynnej marki kosmetycznej, która dla wielu kobiet…