CiekawostkiHobby i pasjeScan for Fun

Lato w mieście – gdzie ciekawie spędzić czas?

Zainspiruj się!

Lato w mieście nie musi oznaczać nudny i całych dni spędzonych przed ekranem komputera. Zresztą po miesiącach nauki zdalnej wszyscy chcą odpocząć od komputerów, smartfonów i zaawansowanej techniki.

Skatepark, odkryta pływalnia, basen lub park linowy to doskonałe miejsca na miejską, letnią rozrywkę.

 

Jak aktywnie spędzić lato w mieście?

 

To, że przez większość wakacji zostajesz w rodzinnym mieście, nie oznacza, że musisz się w nim nudzić. Rozejrzyj się wokół – w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni czy Wrocławiu nie brakuje skateparków, parków linowych, parków trampolin, kortów tenisowych, boisk do siatkówki, koszykówki i wielu innych. Wystarczy skrzyknąć paczkę przyjaciół i kolejne dni upłyną wam na wspólnej, aktywnej zabawie, która sprawi, że wszystkie stresy, nerwy i trudności ostatnich miesięcy znikną w okamgnieniu. Postaw na aktywność, ale z głową. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa z rozwagą wybieraj miejsca, w których zamierzasz szaleć. Jeśli marzy ci się woda, ze względu na pandemię najlepiej zdecyduj się parki wodne i baseny odkryte. Świetnym wyborem są na przykład Termy Mszczonów lub aquapark we Wrocławiu. Postaw na aktywne lato na świeżym powietrzu. Po tygodniach spędzonych przed komputerem twój organizm będzie ci za taką odmianę bardzo wdzięczny. Może wybierzesz się na spływ kajakowy w Świdrze?

 

Zajęcia artystyczne, kursy i warsztaty

 

Zajęcia sportowe to nie jedyna rzecz, jaką możesz robić w wakacje w mieście. Na wyciągnięcie ręki masz co najmniej kilka lub kilkanaście interesujących cię wakacyjnych kursów. Może pasję do komputerów warto zamienić w naukę programowania? Wolisz zajęcia plastyczne? Poszukaj ciekawego kursu rysunku albo grafiki 3D. Kurs fotografii przyda się nie tylko do robienia zdjęć na Facebooka i Instagrama. Znajdziesz pewnie także ciekawy kurs językowy lub naukę gry w szachy. Nikt nie powiedział, że musisz nieustannie skakać, biegać i pływać. Podczas lata w mieście możesz także znaleźć czas na rozwijanie innych pasji.

Zobacz także: Programowanie dla nastolatków – zabawa z przyszłością

Fot. Adobe Stock

 

Polecane artykuły
Gry i quizyHobby i pasje

Czy Twitch to platforma dla młodzieży? Idea platformy streamingowej

W 2011 roku Justin Kana i Emmett Shear założyli serwis internetowy…
Gospodarka i finanseHobby i pasje

Ile zarabiają streamerzy na Twitchu?

Początkowo streaming był dobrą zabawą. Osoby przeprowadzające transmisje na żywo interesowały…
Hobby i pasje

Działalność dobroczynna na Twitchu

Oprócz rozrywki, ważną aktywnością Twitcha jest działalność dobroczynna. Jeśli więc decydujesz…