Hobby i pasjeScan for FunWydarzenia

Pomysły na udane wakacje 2020

Zainspiruj się!

Wakacje 2020 będą wyglądały inaczej, niż planowaliśmy jeszcze parę miesięcy temu. Trudno dziś przewidzieć skalę zachorowań na COVID-19 w lipcu i sierpniu, ale z całą pewnością zmuszeni będziemy spędzić lato z zachowaniem wielu obostrzeń. Czy to oznacza, że wakacje 2020 należy uznać za zmarnowane?

Czy w tym roku młodzież będzie mogła wyjechać na kolonie? Czy będzie można wybrać się za granicę albo chociaż nad polskie morze? Odpowiedzi na te pytania nie zna jeszcze nawet Ministerstwo Zdrowia, które ma podjąć w tej sprawie decyzję. Niezależnie od niej, możemy zapewnić sobie latem wiele wspaniałych i nowych wrażeń.

 

Bezpieczne wakacje 2020 w Polsce

 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa musimy ograniczać bezpośrednie kontakty z ludźmi i przemieszanie się. Jednak wakacyjny wypoczynek jest nam potrzebny dla zdrowia psychicznego i zregenerowania sił. Dlatego nie powinniśmy z niego rezygnować, nawet jeśli wiele obiektów wczasowych będzie zamkniętych. W Polsce jest mnóstwo niezwykłych miejsc, a przy tym wiele z nich jest rzadko uczęszczanych przez turystów. Góry, jeziora, rowerowe szlaki Green Velo, ruiny zamków… Poszukajcie ich w sieci i zaplanujcie ciekawy wyjazd w nieznane.

 

Wakacyjna przygoda we własnym mieście

 

Jeśli z powodu pandemii – lub jakichkolwiek innych przyczyn – nie możecie wyjechać w wakacje ze swojej miejscowości, skorzystajcie z tej rzadkiej okazji, by lepiej ją poznać! Zwykle taką wycieczkę odkłada się na bliżej nieokreśloną przyszłość, bo zaprzątają nas inne sprawy. Spójrzcie więc na swoje miasto oczami turysty, który trafił do niego po raz pierwszy. Przejrzyjcie przewodnik po okolicy i odwiedźcie opisane w nim atrakcje. Wybierzcie się na przejażdżkę rowerową do pobliskiego lasu. Poszukajcie w okolicy stawów, nad którymi można plażować nie mniej przyjemnie niż nad morzem czy jeziorem. Albo zaproście swoich bliskich na piknik do parku. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą gry planszowej!

 

Polecane artykuły
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
Hobby i pasjePlan na zdrowieZdrowie

Plusy i minusy wegetarianizmu – o czym warto pamiętać?

Zalety wegetarianizmu trudno przecenić. Jest to dieta prozdrowotna, cenna również dla…
HistoriaHobby i pasje

Inspiracje: Jerzy Kukuczka – himalaista, który połączył wytrwałość z odwagą

Jerzy Kukuczka był ponadprzeciętnym himalaistą. O tej wyjątkowości świadczą nie tylko…