Scan for FunWydarzenia

Letnie festiwale, na które warto pojechać

Festiwale wakacyjne to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale i poznania nowej muzyki, ciekawych artystów, otwarcia się na kolejne muzyczne inspiracje. Tych dostarcza zarówno Orange Warsaw Festival, Open’er, jak i Off Festival Katowice.

Po przerwie spowodowanej pandemią i odwołanymi koncertami wracają długo wyczekiwane festiwale. Wytęskniony Open’er 2022 wszystkich zaskoczył, nie tylko muzyką, ale i niecodziennym warunkami pogodowymi. Na wszystkich, którzy marzą o jeszcze większej dawce muzyki, czekają kolejne muzyczne wydarzenia.  

3 najważniejsze festiwale muzyczne w Polsce

Orange Warsaw Festival to pierwsze w sezonie wiosenno-letnim wydarzenie, które otwiera sezon dużych imprez muzycznych. OWF 2022 odbył się 3 i 4 czerwca na Służewcu. Wystąpili na nim m.in. Tyler, The Creator, Florence + The Machine, Stormzy  Żabson x Young Igi. 

Open’er Festival w Gdyni jest niewątpliwie najważniejszy. W 2022 trwał od 29 czerwca do 2 lipca. Wykonawcy Open’er 2022 to np.: Imagine Dragons, Twenty One Pilots, A$AP Rocky, Doja Cat, Måneskin czy Ralph Kaminski. 

FEST Festival odbywający się od 10 do 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie to dla wielu trzeci z najważniejszych festiwali. Mimo że jego historia jest jeszcze bardzo krótka, to jest on ogromnie popularny. W tym roku wystąpią między innymi:  STROMAE, The Chainsmokers,  Slowthai, Young Leosia czy Bitamina.  

Inne festiwale, na których warto być

Trzy ważne festiwale muzyczne to jednak nie wszystko, co dzieje się tego lata w Polsce. Warto pojechać także na przykład na: 

Tauron Nowa Muzyka Katowice, czyli festiwal organizowany od 2006 roku, prezentujący przede wszystkim muzykę eklektyczną, a także jazzowa, rockową i hiphopową. Już 21-24 lipca będzie można posłuchać na nim m.in.: VRIL, Fisz Emade czy The Bug. 

OFF Festival Katowice to kolejne ciekawe wydarzenie organizowane przez Artura Rojka. Odbędzie się 5-7 sierpnia 2022 r., a wystąpią na nim: Iggy Pop,  Rina Sawayama,  Molchat Doma. 

Można pojechać także na  Jarocin Festiwal 2022 (14 – 17 lipca) na koncerty Mery Spolsky, Ralpha Kamińskiego czy Kultu.  Ciekawy jest (z wielu względów) Pol’and’Rock Festival 2022, który odbywać się będzie od 4 do 6 sierpnia.

Polecane artykuły
Wiedzieć więcejWydarzenia

Egzamin ósmoklasisty a spóźnienie. Czy jest to dopuszczalne? Jak się ratować?

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Jego powaga…
Język polski i literaturaWydarzenia

Co wziąć na egzamin ósmoklasisty z polskiego i matematyki? Potrzebne przybory

Na egzamin ósmoklasisty wziąć możesz ze sobą niewiele. Przede wszystkim pamiętaj…
ModaWydarzenia

Sprawdź, jak ubrać się na egzamin ósmoklasisty

Strój na egzamin ósmoklasisty powinien spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim powinien…