Scan for FunWydarzenia

Letnie festiwale, na które warto pojechać

Festiwale wakacyjne to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale i poznania nowej muzyki, ciekawych artystów, otwarcia się na kolejne muzyczne inspiracje. Tych dostarcza zarówno Orange Warsaw Festival, Open’er, jak i Off Festival Katowice.

Po przerwie spowodowanej pandemią i odwołanymi koncertami wracają długo wyczekiwane festiwale. Wytęskniony Open’er 2022 wszystkich zaskoczył, nie tylko muzyką, ale i niecodziennym warunkami pogodowymi. Na wszystkich, którzy marzą o jeszcze większej dawce muzyki, czekają kolejne muzyczne wydarzenia.  

3 najważniejsze festiwale muzyczne w Polsce

Orange Warsaw Festival to pierwsze w sezonie wiosenno-letnim wydarzenie, które otwiera sezon dużych imprez muzycznych. OWF 2022 odbył się 3 i 4 czerwca na Służewcu. Wystąpili na nim m.in. Tyler, The Creator, Florence + The Machine, Stormzy  Żabson x Young Igi. 

Open’er Festival w Gdyni jest niewątpliwie najważniejszy. W 2022 trwał od 29 czerwca do 2 lipca. Wykonawcy Open’er 2022 to np.: Imagine Dragons, Twenty One Pilots, A$AP Rocky, Doja Cat, Måneskin czy Ralph Kaminski. 

FEST Festival odbywający się od 10 do 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie to dla wielu trzeci z najważniejszych festiwali. Mimo że jego historia jest jeszcze bardzo krótka, to jest on ogromnie popularny. W tym roku wystąpią między innymi:  STROMAE, The Chainsmokers,  Slowthai, Young Leosia czy Bitamina.  

Inne festiwale, na których warto być

Trzy ważne festiwale muzyczne to jednak nie wszystko, co dzieje się tego lata w Polsce. Warto pojechać także na przykład na: 

Tauron Nowa Muzyka Katowice, czyli festiwal organizowany od 2006 roku, prezentujący przede wszystkim muzykę eklektyczną, a także jazzowa, rockową i hiphopową. Już 21-24 lipca będzie można posłuchać na nim m.in.: VRIL, Fisz Emade czy The Bug. 

OFF Festival Katowice to kolejne ciekawe wydarzenie organizowane przez Artura Rojka. Odbędzie się 5-7 sierpnia 2022 r., a wystąpią na nim: Iggy Pop,  Rina Sawayama,  Molchat Doma. 

Można pojechać także na  Jarocin Festiwal 2022 (14 – 17 lipca) na koncerty Mery Spolsky, Ralpha Kamińskiego czy Kultu.  Ciekawy jest (z wielu względów) Pol’and’Rock Festival 2022, który odbywać się będzie od 4 do 6 sierpnia.

Polecane artykuły
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…
Wiedzieć więcejWydarzenia

Egzamin ósmoklasisty a spóźnienie. Czy jest to dopuszczalne? Jak się ratować?

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Jego powaga…
Język polski i literaturaWydarzenia

Co wziąć na egzamin ósmoklasisty z polskiego i matematyki? Potrzebne przybory

Na egzamin ósmoklasisty wziąć możesz ze sobą niewiele. Przede wszystkim pamiętaj…