AktualnościJęzyk polski i literaturaNauki ścisłe

Egzamin ósmoklasistów 2022 – terminy i ogłoszenie wyników

Egzaminy ósmoklasistów 2022 odbędą się od 24 do 26 maja. Podczas trzech dni uczniowie kończący szkołę podstawową, zmierzą się kolejno z zadaniami z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego. 

Egzamin ósmoklasisty 2022, wzorem lat ubiegłych z powodu pandemii Covid-19, został nieco przesunięty, aby dać uczniom więcej czasu na naukę.  

Egzamin ósmoklasistów – terminy podstawowe

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowała na trzy dni maja. Test ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja. Każdego dnia uczniowie będą rozwiązywali arkusze zadań z innego obszaru wiedzy. 

  • 24 maja 2022 roku – planowany jest egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
  • 25 maja 2022 roku – uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty z matematyki
  • 26 maja 2022 roku – odbędzie się egzamin ósmoklasisty z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego, czyli języka obcego nowożytnego. 

Egzamin ósmoklasistów – terminy dodatkowe

Egzamin 8-klasisty co do zasady ma się odbyć w maju. Jeśli jednak jakiś uczeń np. ze względów zdrowotnych nie będzie mógł w maju przystąpić do testów, może skorzystać z dodatkowego terminu. CKE testy ósmoklasisty przewidziała także na 13,14 i 15 czerwca. Pamiętaj jednak, że nie jest tak, że na egzamin majowy po prostu możesz nie przyjść i wybrać termin czerwcowy. Ten termin dodatkowy na testy ósmoklasisty 2022 został przewidziany na sytuacje wyjątkowe. 

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Wyniki testu 8-klasisty uczniowie poznają 1 lipca 2022 roku. Dokładnie tydzień później otrzymają kompletne zaświadczenia ze szczegółowymi wynikami poszczególnych egzaminów. Te dokumenty są ogromnie istotne, ponieważ stanowią podstawę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Fot. Adobe Stock