AktualnościJęzyk polski i literaturaNauki ścisłe

Egzamin ósmoklasistów 2022 – terminy i ogłoszenie wyników

Egzaminy ósmoklasistów 2022 odbędą się od 24 do 26 maja. Podczas trzech dni uczniowie kończący szkołę podstawową, zmierzą się kolejno z zadaniami z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego. 

Egzamin ósmoklasisty 2022, wzorem lat ubiegłych z powodu pandemii Covid-19, został nieco przesunięty, aby dać uczniom więcej czasu na naukę.  

Egzamin ósmoklasistów – terminy podstawowe

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowała na trzy dni maja. Test ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja. Każdego dnia uczniowie będą rozwiązywali arkusze zadań z innego obszaru wiedzy. 

  • 24 maja 2022 roku – planowany jest egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
  • 25 maja 2022 roku – uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty z matematyki
  • 26 maja 2022 roku – odbędzie się egzamin ósmoklasisty z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego, czyli języka obcego nowożytnego. 

Egzamin ósmoklasistów – terminy dodatkowe

Egzamin 8-klasisty co do zasady ma się odbyć w maju. Jeśli jednak jakiś uczeń np. ze względów zdrowotnych nie będzie mógł w maju przystąpić do testów, może skorzystać z dodatkowego terminu. CKE testy ósmoklasisty przewidziała także na 13,14 i 15 czerwca. Pamiętaj jednak, że nie jest tak, że na egzamin majowy po prostu możesz nie przyjść i wybrać termin czerwcowy. Ten termin dodatkowy na testy ósmoklasisty 2022 został przewidziany na sytuacje wyjątkowe. 

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Wyniki testu 8-klasisty uczniowie poznają 1 lipca 2022 roku. Dokładnie tydzień później otrzymają kompletne zaświadczenia ze szczegółowymi wynikami poszczególnych egzaminów. Te dokumenty są ogromnie istotne, ponieważ stanowią podstawę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
Język polski i literaturaRelacje społeczne

Książki dla nastolatków o dojrzewaniu – po co warto sięgnąć?

Książka o dojrzewaniu dla nastolatków to świetny pomysł na pierwsze podejście…
AktualnościHistoria

Królowa Elżbieta II i jej panowanie. Praktycznie najdłuższa monarchia świata

6 lutego 1952 roku na tron Wielkiej Brytanii wstąpiła córka króla…
Aktualności

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II nie żyje (1926-2022)

Królowa Elżbieta II, najdłużej urzędująca monarchini Wielkiej Brytanii, zmarła w Balmoral…