Język polski i literaturaWydarzenia

Co wziąć na egzamin ósmoklasisty z polskiego i matematyki? Potrzebne przybory

Na egzamin ósmoklasisty wziąć możesz ze sobą niewiele. Przede wszystkim pamiętaj o piszącym długopisie, legitymacji i linijce na egzamin z matematyki. Na egzaminach nie jest dopuszczalne korzystanie ze słowników czy kalkulatorów. 

Zastanawiasz się, co zabrać na egzamin ósmoklasisty? Szukasz swojego najcenniejszego amuletu i maskotki przynoszącej szczęście? Niestety, na egzamin ich nie wniesiesz.  

Co trzeba wziąć na egzamin ósmoklasisty?

Na egzaminy ósmoklasistów trzeba być nie tylko dobrze przygotowanym, ale i odpowiednio wyposażonym. Zbyt wiele jednak ze sobą zabrać nie możesz? Co można wziąć na egzamin ósmoklasisty?

  • Przede wszystkim legitymację – tę powinien mieć przy sobie każdy uczeń. 
  • Na każdy egzamin potrzebny ci będzie długopis lub pióro z czarnym tuszem. 
  • Na egzamin ósmoklasisty z matematyki weź ze sobą linijkę, możesz też zabrać ołówek.  

Co dodatkowo można zabrać na egzamin ósmoklasisty?

Dopuszczalnych rzeczy, które możesz mieć ze sobą na sali egzaminacyjnej nie ma zbyt wiele. Nie możesz mieć ze sobą kalkulatora na egzaminie z matematyki, nie masz prawa sięgać po słownik podczas egzaminu językowego, nie masz także co liczyć na możliwość wniesienia do sali maskotki lub innego przedmiotu przynoszącego ci szczęście. Jedyna dodatkowa rzecz, którą możesz mieć ze sobą to mała butelka wody, która powinna stać obok stolika, przy którym pisać będziesz egzamin. Nie licz na łaskawość czy przychylność osób wpuszczających na salę. To nie jest kwestia ich dobrej woli, złamanie przepisów dotyczących egzaminu mogłoby bowiem grozić jego unieważnieniem dla całej grupy.  

Zobacz także: W co się ubrać na egzamin ósmoklasisty

Dlaczego tak niewiele można zabrać na egzamin?

Lista przedmiotów, które można wnieść na egzaminy ósmoklasistów została celowo maksymalnie ograniczona. Chodzi o zapewnienie uczniom maksymalnego bezpieczeństwa, jak i ograniczenie ryzyka jakiekolwiek ściągania podczas egzaminu. Z tego też względu nie można wnosić żadnych urządzeń mobilnych na salę.