ModaWydarzenia

Sprawdź, jak ubrać się na egzamin ósmoklasisty

Strój na egzamin ósmoklasisty powinien spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim powinien być wygodny. Dobrze byłoby również, aby był on elegancki, bardziej oficjalny. Ważne, aby był dostosowany do panującej za oknem pogody. 

Ósmoklasistów idących na egzamin bardzo łatwo rozpoznać po galowych strojach, w których przemierzają trasę do szkoły lub z niej.  

Egzamin ósmoklasisty – jak się ubrać?

Strój na egzamin ósmoklasisty już dawno przestał być tak jednoznacznie zdefiniowany jak jeszcze kilka – kilkanaście lat temu. Wtedy jasne było, że chłopcy zakładają garnitury, a dziewczynki sukienki lub komplet biała bluzka i ciemna spódniczka. Dzisiaj jest nieco bardziej różnorodnie:

  • w przypadku chłopców z powodzeniem garnitur może zastąpić zestaw koszula plus dopasowane spodnie, koszula nie musi być koniecznie biała, a spodnie mogą mieć właściwie dowolny krój; zamiast pantofli wielu chłopców wybiera tenisówki lub sneakersy, którymi przełamuje tradycyjny, elegancki strój; w końcu zestaw koszula plus jeansy także się broni. 
  • w przypadku dziewczyn możliwości także jest sporo; wynikają one przede wszystkim z różnorodnych krojów sukienek, które pozwalają być elegancką, ale jednocześnie zachować dziewczęcy luz, elegancja sukienki przełamywana jest czasami jeansową kurtką albo trampkami na nogach; nie brakuje jednak także tradycyjnych zestawów koszula plus spódniczka, choć często spódniczkę zastępują spodnie, a przy wyższych temperaturach eleganckie bermudy. 

Na egzamin ósmoklasisty można się więc ubrać bardzo różnorodnie. Elegancję można interpretować na wiele sposobów. Przede wszystkim jednak warto zadbać o to, aby czuć się swobodnie.  

Egzamin ósmoklasisty – strój, który oddycha

Wybierając strój na egzamin ósmoklasisty, warto pomyśleć o jeszcze jednym aspekcie: temperaturze w połączeniu ze stresem. Ten duet może sprawić, że temperatura twojego ciała delikatnie się podniesienie, jeśli dojdzie do tego duszna sala, może być niekomfortowo. Dlatego też warto zadbać o to, aby ubrania były uszyte z tkanin naturalnych, przewiewnych, oddychających.

Zobacz także: Co zabrać na egzamin ósmoklasisty? Potrzebne przybory

Egzamin ósmoklasisty – terminy

Przypominamy, że terminy egzaminów ósmoklasistów zbliżają się nieubłaganie. Czas na ostatnie powtórki! Od 23 maja 2023 trzymamy za Was kciuki!