Kultura i sztukaScan for FunWydarzenia

Pol’and’Rock i inne festiwale 2020 online

Alternatywa dla odwołanych festiwali

Open’er 2020 został odwołany. Organizatorzy zachęcają jednak, aby nie oddawać biletów, tylko wykorzystać je za rok. Podobną strategię przyjęli organizatorzy Orange Warsaw Festival. Niektórzy jednak zdecydowali się na organizację festiwali online.

Pol’and’Rock Festival odbędzie się w tym roku online. Specjalną internetową platformę festiwalową przygotowali także organizatorzy Tauron Nowa Muzyka.

 

26. Pol’and’Rock Festival online

 

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy co roku dla swoich wolontariuszy i sympatyków organizuje Pol’and’Rock Festival. W tym roku 26. edycja festiwalu w tradycyjnej formie nie może się odbyć ze względu na pandemię koronawirusa. Jerzy Owsiak jednak nie byłby sobą, gdyby nie znalazł innego rozwiązania. Między 29 a 31 lipca WOŚP zaprasza więc na Najpiękniejszą Domówkę Świata. Przez 70 godzin festiwalowi goście będą dzielić się z widzami swoją muzyką. Ale to nie wszystko – będą także festiwalowe spotkania i dyskusje. Pełną transmisję każdy będzie mógł obejrzeć w Internecie za darmo. Całość wydarzenia poprowadzi oczywiście Jurek Owsiak. Wśród potwierdzonych artystów są m.in. Happysad, Majka Jeżowska czy Raz Dwa Trzy.

 

Tauron festiwal online

 

Popularne festiwale, które miały się odbyć w tym roku, to m.in. Orange Warsaw Festival czy Open’er 2020. Ich organizatorzy zdecydowali się na odwołanie imprez i przedłużenie ważności zakupionych biletów na przyszłoroczne edycje. Podobnie postąpił organizator Tauron Nowa Muzyka Katowice, ale jednocześnie przygotował całkowicie darmowy TNMK.online, czyli specjalną interaktywną platformę festiwalową, na której między 27 a 30 sierpnia będzie można obejrzeć koncerty i wydarzenia klubowe. Część koncertów będzie realizowana na żywo, część to unikatowe koncerty „zdalne” artystów z różnych zakątków świata.

Zobacz także:  Open’er 2020 odwołany. Co zrobić z zakupionymi biletami?

Fot. Adobe Stock

 

Polecane artykuły
Język polski i literaturaKultura i sztukaWiedzieć więcej

Kolęda, pastorałka i piosenka świąteczna

Jaka jest różnica?
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…
Gry i quizyHistoriaKultura i sztuka

Zwyczaje andrzejkowe w Polsce

Zwyczaje andrzejkowe mają bardzo długą, wielowiekową tradycję. Historia zwyczajów andrzejkowych w…