Relacje społeczne

Walentynki – plusy i minusy święta zakochanych

Walentynki w Polsce mają zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dla niektórych to wyjątkowy dzień, kiedy można szczególnie okazać uczucia ukochanej osobie. Dla innych to sympatyczna, niegroźna moda. Jest też grupa osób, najczęściej samotnych, które w tym dniu czują się szczególnie źle i nieswojo.

Walentynki radosne święto zakochanych

Walentynki to bardzo miłe święto. To świetny moment do okazywania sobie uczuć, robienia miłych niespodzianek i prezentów ukochanej osobie. Oczywiście miłość powinno okazywać się na co dzień, ale tego dnia każda osoba, która otrzyma choćby mały upominek, czuje się wyjątkowa, wyróżniona i szczęśliwa.

To też znakomity dzień, kiedy można po raz pierwszy wyznać uczucia drugiej osobie. Romantyczna atmosfera wokół może pomóc zebrać się na odwagę i powiedzieć o swoich uczuciach ukochanej osobie.

Czy wszyscy lubią walentynki?

Walentynki nie dla wszystkich są jednak miłym świętem. Szczególnie osoby samotne w tym dniu mogą czuć się źle. Otaczają ich zakochane pary, w telewizji i w Internecie jest mnóstwo komunikatów, że koniecznie trzeba z kimś być. Dlatego w walentynki osoby samotne mogą czuć się szczególnie przygnębione, zwłaszcza jeśli są świeżo po rozstaniu.

Święto to może być także uciążliwe, również dla osób będących w związku. Nie wszyscy bowiem chcą koniecznie tego dnia pójść do kina czy restauracji, zwłaszcza że 14 lutego jest tam niezwykle tłoczno. Odczuwają jednak presję otoczenia i przymus obchodzenia święta zakochanych.

I jeszcze jedna wada walentynek – święto to stało się bardzo komercyjne i czasami kiczowate. Dla handlowców jest to świetny moment na zwiększenie obrotów, które zmniejszyły się po Bożym Narodzeniu, a do Wielkanocy jeszcze daleko. Wszędzie jest mnóstwo serduszek, wokół różowo i bardzo słodko, dla wielu osób za bardzo.

Święto nie tylko dla zakochanych, niech trwa znacznie dłużej

Pamiętajmy, że o uczucia warto dbać każdego dnia, nie tylko od święta. Nie zaniedbujmy tego, a z pewnością szczęście okaże się znacznie trwalsze niż tylko w święto zakochanych. Dzień świętego Walentego to również świetna okazja, aby okazać wdzięczność i sympatię nie tylko jednej wybranej osobie, ale każdemu, komu coś zawdzięczamy. Rozejrzyjmy się wokoło, może obok nas jest ktoś smutny lub samotny – obdarujmy go uśmiechem i miłym słowem, a świat stanie się piękniejszy!

Fot. Marzena P / Pixabay

 

Polecane artykuły
Relacje społeczneŚwiat wokół nas

Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja – jak pomóc innym przed świętami?

Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy jeszcze bardziej chcemy czynić…
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Co to jest badanie exit poll?

Sprawdź, skąd wiadomo jak wyglądają wyniki wyborów w dniu ich przeprowadzenia
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Sondaże wyborcze – czy można im wierzyć?

Czy mają wpływ na wynik wyborów?