GeografiaHobby i pasjeScan for Fun

Co można zobaczyć w Szczecinie? 10 miejsc, które warto odwiedzić

Według badań historia Szczecina sięga co najmniej VII wieku. W związku z tym miasto oferuje wiele atrakcji dla miłośników historii, ale Szczecin to także atrakcje dla dzieci i młodzieży. Miasto warto odwiedzić w czasie imprezy Żagle, która od 2021 zastępuje finał regat Tall Ships Races. W tym czasie do miasta przypływają najpiękniejsze żaglowce z całego świata. W 2022 Żagle odbywają się od 19 do 21 sierpnia

  1. Wały Chrobrego to niewątpliwe jedna z najbardziej znanych atrakcji Szczecina. Są to niezwykle piękne tarasy widokowe, z których można podziwiać Odrę i port. Mają 500 metrów długości i znajdują się około 20 metrów nad poziomem wody. Nad samą Odrą rozciągają się Bulwary Nadodrzańskie, popularne miejsce spacerów mieszkańców miasta i turystów. A co jeszcze warto zwiedzić w Szczecinie?

Łasztownia i Dźwigozaury – oryginalne szczecińskie atrakcje

2. Szczecińska Łasztownia to jedna z najnowszych i ciągle rozwijających się atrakcji Szczecina. Często nazywana jest nowym sercem miasta. Jest to wyspa położna na Odrze, która w przeszłości pełniła funkcję miejsca przeładunku. Obecnie stała się centrum kultury (działa tam m.in. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia) i rozrywki Szczecina (kawiarnie, restauracje i ścieżki dla biegaczy oraz rowerzystów). 

3. Dźwigozaury na Łasztowni to wyjątkowa szczecińska atrakcja dla dzieci i dorosłych. Po zapadnięciu zmrok trzy szczecińskie odnowione żurawie są podświetlane wielokolorowymi lampami, których kolory zmieniają się w rytm muzyki.

4. Wyspa Grodzka, na którą można przejść bezpośrednio z Łasztowni, oferuje takie szczecińskie atrakcje turystyczne jak plaża, letnie kino i boiska do uprawiania sportów plażowych.

Szczecin – atrakcje dla dzieci i młodzieży 

Szczecin oferuje wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży

5. Baseny Arkonka znajdują się w samym centrum Lasu Arkońskiego. Jest to kompleks rekreacyjno-basenowy, którego największą atrakcją są trzy zjeżdżalnie: rodzinna, falowana i trzecia, o wiele mówiącej nazwie, kamikadze. W Basenach Arkonka można popłynąć też rwącą rzeką.

6. Szczecińskie wesołe miasteczko na Łasztowni to kolejna atrakcja dla dzieci i młodzieży w Szczecinie. Można tam przejechać się diabelskim młynem, karuzelami i zjeżdżalniami.

Co jeszcze można zwiedzić w Szczecinie?

7. Szczecińska Wenecja, to miejsce, które warto zwiedzić w Szczecinie. Nazwa pochodzi od kamienic i dawnych budynków fabrycznych, które wyrastają prosto z wody. Dzięki temu można zobaczyć je nie tylko od strony lądu, szczególnie ciekawie i tajemniczo wyglądają w czasie podróży kajakiem.

8. Zamek Książąt Pomorskich to jedna z większych szczecińskich atrakcji dla miłośników historii. Znajduje się na Wzgórzu Zamkowym, pochodzi z XIV wieku i był siedzibą rodu Gryfitów, władców Pomorza.

9. Muzeum Techniki i Komunikacji to niezwykle ciekawa kolekcja pojazdów jeżdżących po szczecińskich ulicach od połowy XIX wieku.

10. Park Kasprowicz to miejsce dla osób szukających odpoczynku. Podarował go miastu Johannes Quistorp, który zastrzegł, żeby zawsze służył mieszkańcom do celów rekreacyjnych.

Jeśli lubisz morskie klimaty, wybierz się do Trójmiasta, czyli Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…