GeografiaHobby i pasjeScan for Fun

Gdynia – 7 miejsc, które warto zobaczyć w Gdyni. Atrakcje dla młodzieży

Gdynia to miasto niezwykłe. Mówi się o nim, że powstało z „morza i marzeń”. Jako miasto obchodziło niedawno dopiero swoje 100. lecie (Gdynia powstała w 1921 roku). W tym czasie rozwinęło się błyskawicznie i obecnie Gdynia oferuje wiele miejsc wartych zobaczenia.

Gdynia powstała jako port, dlatego tym, co przede wszystkim warto zobaczyć w Gdyni, są muzea związane z morzem – Muzeum Emigracji i Muzeum Marynarki Wojennej. Gdynia to również ważny ośrodek kultury i nauki. Teatr Muzyczny to miejsce znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W swoim repertuarze ma przedstawienia dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży. Centrum Nauki Experyment to obowiązkowa pozycja dla młodych naukowców. Dowiedz się więcej o tym, co można zobaczyć w Gdyni. Nie zapomnij też o Gdańsku i Sopocie.

Gdynia – atrakcje dla młodzieży. Odwiedź je koniecznie  

  1. Teatr Muzyczny jest miejscem, które na pewno warto zobaczyć w Gdyni. Powstał w 1957 roku i obecnie jest największym teatrem muzycznym w Polsce, a trzy sceny mogą pomieścić w sumie ponad 1500 osób. Jedną z najnowszych inscenizacji Teatru Muzycznego w Gdyni jest Wiedźmin. Dla dzieci i młodzieży  teatr gorąco poleca przedstawienia Piotruś Pan i Księga dżungli
  2. Centrum Nauki Experyment w Gdyni zostało otwarte w 2007 roku. Jak sama nazwa wskazuje, można tam wykonywać różnego rodzaju eksperymenty, głównie z dziedziny fizyki – samodzielnie stworzyć wir, sprawdzić ile energii produkuje się w czasie jazdy rowerem, czy podnieść własnoręcznie ważący kilka ton samochód. Oprócz samodzielnych eksperymentów można wziąć udział w ciekawych pokazach i prelekcjach.

Gdyńskie muzea, które trzeba zobaczyć 

3. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni powstało w 1953 roku, a do jego najciekawszych eksponatów należy niewątpliwe okręt – muzeum ORP Błyskawica. Zwiedzanie tego polskiego niszczyciela, który brał udział w bitwie o Atlantyk jest chętnie odwiedzaną gdyńską atrakcją, zwłaszcza dla młodzieży.

4. Okręt – muzeum ORP Błyskawica, żaglowiec szkoleniowy – muzeum Dar Pomorza (można je zwiedzać wewnątrz) stoją zacumowane przy Molo Południowym (przedłużenie Skweru Kościuszki). Obok nich często można zobaczyć żaglowiec szkoleniowy Uniwersytety Morskiego – Dar Młodzieży oraz statki żeglugi białej, którymi można popłynąć na Hel.

5. Muzeum Emigracji w Gdyni, to z kolei miejsce dokumentujące historię emigracji Polaków. Mieści się w budynku Dworca Morskiego, przez który w okresie międzywojennym przewinęły się setki tysięcy osób szukających szczęścia przede wszystkim w Ameryce.

Co warto zobaczyć w Gdyni z dziećmi?

Gdynia oferuje również atrakcje dla dzieci

6. Akwarium Gdyńskie to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez dzieci. W ogromnych zbiornikach wodnych żyje tam ponad 1500 organizmów wodnych, a oprócz ryb można zobaczyć gady, koralowce czy płazy. Bardzo ciekawa jest też ogromna makieta Bałtyku, gdzie po naciśnięciu konkretnych przycisków podświetlają się zaznaczone najciekawsze miejsca morza oraz obszary nad morzem.

7. Po dniu pełnym zwiedzania wybierz się do skateparku przy ul. Piłsudskiego. To nie jedyny, ale największy skatepark w mieście. Ma pochylnie i tory do jazdy na deskorolkach, rowerach i rolkach, a także małpi gaj dla małych i dużych miłośników aktywnego wypoczynku.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…