AktualnościGry i quizy

Co robić w sylwestra w domu? Najlepsze zabawy i gry sylwestrowe

Nie wiesz, jak ciekawie spędzić sylwestra bez wychodzenia z domu? W kameralnym gronie możecie urządzić sobie wieczór gier i zabaw. Sprawdź, w co grać podczas zabawy noworocznej.

W tym roku z powodu pandemii i ogłoszonej godziny policyjnej, w sylwestra najrozsądniej pozostać w domu. Nie oznacza to jednak, że musicie rezygnować z dobrej zabawy w kameralnym składzie. Poniższe propozycje gier na sylwestra urozmaicą twój sylwestrowy wieczór.

Zabawy na sylwestra dla nastolatków

Taboo i kalambury

To gry, które sprawdzą się nie tylko podczas sylwestra. Możesz grać w nie na domówkach z przyjaciółmi, ale też na spotkaniach z rodziną. Największym plusem tych dwóch zabaw jest to, że nie wymagają żadnych przygotowań. Aplikację z hasłami do Taboo możesz pobrać na swój telefon, a zagadki do kalamburów najlepiej wymyślcie sami! Możecie też spróbować sił w kalamburach słownych, w których trzeba odgadnąć rymowaną zagadkę.

Twister

Popularna gra towarzyska, podczas której uczestnicy losują, w jakim miejscu położyć rękę i nogę na planszy. Żeby urozmaicić standardową rozgrywkę, spróbujcie ustalić jakieś kary (fanty, zadania do wykonania), np. za upadek lub wylosowanie któregoś z kolorów.

Mad Libs

Jeszcze do niedawna ta gra było mało znana w Polsce. Zabawa polega na tym, żeby w dowolnym tekście znalezionym w internecie usunąć przypadkowe słowa. Uczestnicy zgadujący dostają na kartce tabelkę z wytycznymi, jakie słowa mają wymyślić (np. przymiotniki, nazwy miejscowości, zwierzęta). Na koniec odczytajcie zmieniony tekst i porównajcie go z oryginałem.

Zgadywanie postanowień

Wypiszcie na kartkach np. po trzy postanowienia noworoczne, wrzućcie je do pudełka, przemieszajcie i odczytajcie na głos. Spróbujcie odgadnąć, kto napisał poszczególne postanowienia i sprawdźcie, jak dobrze się znacie.

W jakie planszówki grać w Sylwestra?

Szukacie pomysłu na gry planszowe dla nastolatków?  „5 sekund” to ciekawa gra na sylwestra, która rozrusza towarzystwo. Świetna, aby sprawdzić swoją odporność na stres, a jednocześnie pośmiać się z przejęzyczeń i absurdalnych odpowiedzi. W ciągu tytułowych pięciu sekund uczestnicy muszą wymienić trzy rzeczy, np. warzywa na literę „b”. Zobaczysz, jak szybko okaże się, że nawet najłatwiejsze pytania zadawane pod presją czasu mogą okazać się zaskakująco trudne!

A może wolicie nieco bardziej wysilić szare komórki? Jeśli tak, to sięgnijcie po inną grę quizową – „Ryzyk fizyk”, w której wygrana często jest kwestią losową. Pytania dotyczą najróżniejszych dziedzin, ale zawsze chodzi w nich o wskazanie jakiejś liczby (kilometrów, gramów, sztuk, itd.). Wygrywa osoba, która udzieli odpowiedzi najbliższej do poprawnej.

Zobacz także: Ciekawe gry logiczne dla nastolatków na spotkanie i imprezę

Polecane artykuły
AktualnościWiedzieć więcejWydarzenia

Egzamin ósmoklasisty a spóźnienie. Czy jest to dopuszczalne? Jak się ratować?

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Jego powaga…
AktualnościJęzyk polski i literaturaWydarzenia

Co wziąć na egzamin ósmoklasisty z polskiego i matematyki? Potrzebne przybory

Na egzamin ósmoklasisty wziąć możesz ze sobą niewiele. Przede wszystkim pamiętaj…
AktualnościModaWydarzenia

Sprawdź, jak ubrać się na egzamin ósmoklasisty

Strój na egzamin ósmoklasisty powinien spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim powinien…