Gry i quizySport

Gry i zabawy piknikowe – w co grać z przyjaciółmi i rodziną?

Masz ochotę na piknik w gronie kolegów lub rodziny? To świetny pomysł na niecodzienną porcję wrażeń, ucztowanie na świeżym powietrzu i szansa na piknikową zabawę z bliskimi.

Smaczne jedzenie, rozmowy i wylegiwanie się na kocu to nie wszystko. Twój wypad za miasto lub do parku będzie jeszcze lepszy, jeśli dodasz do niego odrobinę rozrywki. Poznaj gry i zabawy, które idealnie nadają się na piknik.

Zabawy ruchowe na piknik

Zabawy ruchowe są świetnym rozwiązaniem na wycieczkę z piknikiem. Jeśli urządzacie piknik razem z przyjaciółmi i lubicie aktywny wypoczynek, weźcie ze sobą linę do przeciągania, piłkę, zestaw do badmintona i frisbee. Jeśli na miejsce dojeżdżacie komunikacją miejską lub rowerem, ustalcie wcześniej, kto i co może ze sobą zabrać. Żeby nie było wam zbyt ciężko, podzielcie się zabieranym sprzętem i przygotowywaniem przekąsek i napojów.

Już sama piłka wystarczy, żeby dobrze się bawić. Możecie po prostu odbijać nią w kółku, zagrać w zbijaka, dwa ognie lub turlać po utworzonym przez was torze, bez przekraczania jego granic. Taki tor z łatwością zrobicie z szyszek, patyków i kamieni. A może skorzystacie z tego, że jest was więcej i zagracie w drużynowe podchody?

Towarzyskie gry piknikowe

Na szczęście, w większość gier towarzyskich zagracie bez wcześniejszego planowania i przygotowań. Możesz zagrać ze swoimi znajomymi w prawdę czy wyzwanie, kalambury, tabu lub w trzy historie (każdy opowiada trzy historie, z których dwie są prawdziwe, a jedna wymyślona; pozostali uczestnicy muszą odgadnąć, które to które).

Czy na piknik warto zabierać planszówki?

Jak najbardziej! Weźcie ze sobą ulubione gry planszowe i zorganizujcie dzień planszówek na świeżym powietrzu. Jeśli lubicie gry strategiczne i logiczne, możecie zagrać wspólnie w karty czy nawet w szachy. Dotleniony mózg pracuje znacznie lepiej!

Zobacz także: Ciekawe gry planszowe dla nastolatków

Fot.: Adobe Stock

Polecane artykuły
Gry i quizyHistoriaKultura i sztuka

Zwyczaje andrzejkowe w Polsce

Zwyczaje andrzejkowe mają bardzo długą, wielowiekową tradycję. Historia zwyczajów andrzejkowych w…
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
Gry i quizyScan for Fun

Kalambury obrazkowe – zasady gry. Ćwicz swój umysł i baw się dobrze!

Kalambury z rysunkami to jedna z najpopularniejszych wersji tej gry, do…