Gry i quizySport

Gry i zabawy piknikowe – w co grać z przyjaciółmi i rodziną?

Masz ochotę na piknik w gronie kolegów lub rodziny? To świetny pomysł na niecodzienną porcję wrażeń, ucztowanie na świeżym powietrzu i szansa na piknikową zabawę z bliskimi.

Smaczne jedzenie, rozmowy i wylegiwanie się na kocu to nie wszystko. Twój wypad za miasto lub do parku będzie jeszcze lepszy, jeśli dodasz do niego odrobinę rozrywki. Poznaj gry i zabawy, które idealnie nadają się na piknik.

Zabawy ruchowe na piknik

Zabawy ruchowe są świetnym rozwiązaniem na wycieczkę z piknikiem. Jeśli urządzacie piknik razem z przyjaciółmi i lubicie aktywny wypoczynek, weźcie ze sobą linę do przeciągania, piłkę, zestaw do badmintona i frisbee. Jeśli na miejsce dojeżdżacie komunikacją miejską lub rowerem, ustalcie wcześniej, kto i co może ze sobą zabrać. Żeby nie było wam zbyt ciężko, podzielcie się zabieranym sprzętem i przygotowywaniem przekąsek i napojów.

Już sama piłka wystarczy, żeby dobrze się bawić. Możecie po prostu odbijać nią w kółku, zagrać w zbijaka, dwa ognie lub turlać po utworzonym przez was torze, bez przekraczania jego granic. Taki tor z łatwością zrobicie z szyszek, patyków i kamieni. A może skorzystacie z tego, że jest was więcej i zagracie w drużynowe podchody?

Towarzyskie gry piknikowe

Na szczęście, w większość gier towarzyskich zagracie bez wcześniejszego planowania i przygotowań. Możesz zagrać ze swoimi znajomymi w prawdę czy wyzwanie, kalambury, tabu lub w trzy historie (każdy opowiada trzy historie, z których dwie są prawdziwe, a jedna wymyślona; pozostali uczestnicy muszą odgadnąć, które to które).

Czy na piknik warto zabierać planszówki?

Jak najbardziej! Weźcie ze sobą ulubione gry planszowe i zorganizujcie dzień planszówek na świeżym powietrzu. Jeśli lubicie gry strategiczne i logiczne, możecie zagrać wspólnie w karty czy nawet w szachy. Dotleniony mózg pracuje znacznie lepiej!

Zobacz także: Ciekawe gry planszowe dla nastolatków

Fot.: Adobe Stock

Polecane artykuły
Gry i quizyHobby i pasje

Czy Twitch to platforma dla młodzieży? Idea platformy streamingowej

W 2011 roku Justin Kana i Emmett Shear założyli serwis internetowy…
SportZdrowie

Ćwiczenia relaksacyjne – co pomoże ci efektywnie odpocząć?

Ćwiczenia relaksacyjne warto wykonywać regularnie. Pomagają one poradzić sobie ze stresem,…
SportZdrowie

Jak medytować? Od czego zacząć?

Wiele osób chciałoby spróbować tej praktyki, ale nie wie, jak medytować,…