Gry i quizyHobby i pasjeScan for Fun

Ciekawe gry logiczne dla nastolatków na spotkanie i imprezę

Gry logiczne są formą rozrywki, która wymaga koncentracji, analizy, zapamiętywania. Słowem – gimnastyki szarych komórek. Od sprawności myślenia zależy nie tylko to, czy wygramy, ale czy w ogóle będziemy czerpać przyjemność z zabawy. Kiedy warto sięgnąć po taką planszówkę?

Mimo ogromnej popularności gier online te „na żywo” nie wychodzą z mody. Fajną planszówką można rozkręcić niejedną imprezę. Gry logiczne są jednak absorbujące i zwykle trudno połączyć je z huczną zabawą w dużym gronie. Stanowią za to doskonały pretekst do spotkania dla kilku osób.

Najlepsze gry na imprezę

Idealne gry na imprezę to te, które angażują wyobraźnię, wymagają działania zespołowego i wywołują dużo śmiechu. Niezawodną propozycją dla urodzinowych gości są kalambury lub mafia. W nieco mniejszym gronie dobrą rozrywkę zapewniają wszelkiego rodzaju quizy, takie jak planszowa wersja gry Milionerzy. Świetnie też sprawdzają się gry słowne, na przykład Taboo.

Gry logiczne dla kilku osób

Takie gry jak Rummikub czy Splendor przeznaczone są zwykle dla maksymalnie czterech osób. Nadają się zatem wyłącznie na kameralne spotkania. Gry logiczne mocno angażują i czasem trudno pogodzić je z rozmową na inne tematy. Niemniej można świetnie się przy nich bawić, a przy okazji rozwijać zdolności analityczne czy umiejętność strategicznego myślenia.

Najciekawsze gry logiczne

Wybór gier logicznych jest tak ogromny, że trudno wskazać te najlepsze. Wielbiciele strategicznych planszówek na pewno z przyjemnością sięgną po klasykę, np. Scrabble, albo tradycyjną chińską grę Mahjong. Szybszą i mniej skomplikowaną (co nie znaczy banalną) rozgrywką jest np. Kingdomino. Niezależnie od wybranego tytułu gry logiczne są wciągającą zabawą, która pozwala ciekawie spędzić czas i niezawodnie spaja paczkę znajomych.

Zobacz także: Ciekawe gry planszowe dla nastolatków

Fot.: StockSnap / Pixabay

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…