CiekawostkiGry i quizyScan for Fun

Fajne zabawy integracyjne i gry dla nastolatków na imprezę

W dzisiejszych czasach gry zręcznościowe czy logiczne kojarzą nam się przede wszystkim z czasem spędzonym przy komputerze, konsoli albo ze smartfonem w dłoni. Nie zapominajmy jednak o dziesiątkach fajnych zabaw, po które sięgnąć można w towarzystwie.

Każdemu chyba przydarzyła się impreza urodzinowa, którą trudno było rozkręcić, np. dlatego, że gościom brakowało wspólnych tematów do rozmowy. W takich sytuacjach warto mieć w zanadrzu śmieszne zabawy integracyjne. Albo popularne gry planszowe, które każdemu sprawią radość.

Niezawodne gry na imprezę

Zabawy na urodziny podzielić można na kilka rodzajów. Należą do nich:

  • gry zręcznościowe, takie jak Twister (zabawna „gimnastyka” dla kilku osób) lub Jenga (idealna, jeśli mamy niewiele przestrzeni albo nie chcemy wstawać od stołu),
  • gry logiczne dla dzieci, nastolatków i dorosłych, czyli planszówki, wymagające główkowania, opracowania dobrej strategii (nierzadko zespołowej), np. Carcassonne czy Scrabble,
  • zabawy integracyjne, najczęściej gry słowne, które służą nawiązaniu rozmowy, np. „zgadnij kim jestem” lub popularne kalambury.

Gry planszowe przy stole czy zabawy na zewnątrz?

Którą z licznych gier dla nastolatków wybrać na imprezie? Wiele zależy od samopoczucia gości czy miejsca do zabawy. Podczas plenerowych urodzin w gronie przyjaciół idealnie sprawdzą się gry zręcznościowe, przy których zwykle jest wiele śmiechu. Jeśli goście słabo się znają, lepszym pomysłem może okazać się planszówka (zobacz jakie ciekawe gry planszowe dla nastolatków wybrać). Albo gra w butelkę, która pozwoli każdemu opowiedzieć coś o sobie.

Jak przygotować fajne zabawy na imprezę?

Aby rozkręcić zabawę urodzinową czy spotkanie towarzyskie, zawsze warto mieć pod ręką ulubioną grę planszową, odpowiednią dla większej liczby osób. Jeśli nie mamy takiej możliwości – nic straconego! Do gier słownych najczęściej wystarczą kartka i długopis. Zwykle też każdy ma przy sobie telefon. Istnieje wiele darmowych aplikacji do gier towarzyskich „na żywo”!

Fot. Cottonbro / Pexels

Polecane artykuły
Gry i quizyHobby i pasje

Czy Twitch to platforma dla młodzieży? Idea platformy streamingowej

W 2011 roku Justin Kana i Emmett Shear założyli serwis internetowy…
Hobby i pasjeScan for Fun

Najpopularniejsi streamerzy. Co decyduje o popularności streamera na Twitchu?

Streamerem może zostać każdy, ale istnieją na Twitchu osoby, które są…
Hobby i pasjeScan for FunTechnologie

Twitch.tv – czy oglądanie transmisji gier faktycznie rozwija pasje?

Streaming to jedna z najnowszych mód, która rozwija się niezwykle dynamicznie….