Gry i quizyScan for Fun

Ciekawe gry planszowe dla nastolatków

Doskonałe na wyjazd z przyjaciółmi lub wieczory z rodziną

W ostatnim czasie planszówki przeżywają drugą młodość. Nic dziwnego, bo fajna gra planszowa potrafi zamienić nudny wieczór we wspólną, ekscytującą zabawę. Sprawdź, w jakie tytuły najchętniej grają nastolatkowie, a także ich rodzice.

Różnorodne zadania i ciekawa fabuła to przepis na wciągającą grę planszową i długie godziny grania. Zamiast spędzać czas przed telewizorem czy komputerem, możesz spotkać się ze znajomymi albo zaprosić rodzinę do wspólnego wieczoru planszówek. Wybierz jedną spośród najchętniej kupowanych gier dla nastolatków, które przypadną do gustu również dorosłym.

 

Najlepsza gra planszowa – jaką wybrać?

 

Dostępne na rynku gry planszowe dla nastolatków są tak różnorodne, że z pewnością uda ci się wybrać coś, co odpowiada twoim zainteresowaniom. Postaw na gry edukacyjne, jeśli chcesz zdobyć nową wiedzę, na gry strategiczne, jeśli chcesz rozwinąć umiejętność logicznego myślenia lub na gry familijne, które dostarczą wiele radości wszystkim członkom rodziny, niezależnie od wieku.

 

Gry planszowe dla nastolatków – w co warto zagrać?

 

 

  • „Dixit” to jedna z najpopularniejszych gier planszowych, idealna zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ale wyobraźni i kreatywności do opisywania i odgadywania skojarzeń innych graczy przy użyciu baśniowych kart.
  • „Carcassonne” to jeden z bestsellerów wśród strategicznych gier dla dzieci i dorosłych. Wcielasz się w niej w magnata i za pomocą losowanych kwadratowych kart (kafelków) budujesz drogi, miasta, łąki i stawiasz na nich odpowiednie postaci, np. chłopów lub rycerzy. Liczba zebranych punktów zależy od rodzaju terenu i elementów na nim.
  • „Cortex” to przykład gry edukacyjnej dla młodzieży z elementami rywalizacji. Gracze muszą wykonywać różnego rodzaju wyzwania, które będą wymagały logicznego myślenia, zapamiętywania i koordynacji. „Cortex” zmusi do uruchomienia obu półkul mózgu.
  • „Terraformacja Marsa” to propozycja dla nastolatków, którzy lubią długie rozgrywki i strategiczne planszówki. Celem gry jest przystosowanie Marsa do życia na nim poprzez podnoszenie poziomu tlenu, ogrzewanie i zalesianie planety oraz budowanie miast.
  • „Rosyjskie koleje” to ciekawa gra planszowa o prostych zasadach, wymaga jednak logicznego myślenia i planowania. Zadaniem graczy jest wybudowanie kolei transsyberyjskiej oraz zdobywanie doświadczenia w handlu.
     

Zobacz także:  E-sport i jego wpływ na zdrowie i życie

Fot. Adobe Stock

 

Polecane artykuły
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…
Gry i quizyHistoriaKultura i sztuka

Zwyczaje andrzejkowe w Polsce

Zwyczaje andrzejkowe mają bardzo długą, wielowiekową tradycję. Historia zwyczajów andrzejkowych w…
CiekawostkiKultura i sztukaScan for Fun

1 kwietnia - prima aprilis. Skąd wziął się zwyczaj oszukiwania?

Skąd wziął się zwyczaj oszukiwania innych?