Hobby i pasjeScan for Fun

Pomysły na piknik z przyjaciółmi – jedzenie, sprzęt, gry

Czy to pierwsze dni wiosny, pełnia lata, czy ostatnie ciepłe dni jesieni, skorzystaj z pięknej pogody i zaplanuj wycieczkę z piknikiem. Najlepsze są dni wolne od szkoły, ale wystarczy też wolne popołudnie, by spotkać się z przyjaciółmi poza domem. Sprawdź, co wziąć ze sobą na piknik.

Słoneczne popołudnia sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz spędzić czas z przyjaciółmi w niecodzienny sposób, organizacja pikniku w pobliskim parku czy na łące może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Gdzie zorganizować piknik? Pomysły

Najczęściej pikniki robi się w parkach miejskich. W niektórych miastach dla odpoczywających na łonie natury przewidziane są specjalne strefy. Jeśli jednak planujecie ze znajomymi wypad za miasto, rozważcie również odpoczynek na leśnej polanie, plaży, nad brzegiem jeziora albo nawet w ogródkach działkowych. Aby dotrzeć na miejsce, możecie skorzystać z komunikacji miejskiej lub rowerów i połączyć piknik z wycieczką po najbliższej okolicy.

Co zabrać na piknik? Lista rzeczy i jedzenie

  • Koc piknikowy jest niezbędnym elementem wycieczki. Będzie służył jako miejsce do siedzenia i zamiennik stołu, na którym ułożycie przekąski.
  • Kanapki, przekąski i picie. Możecie podzielić się ze znajomymi, kto zajmie się przygotowaniem kanapek, kto kupi napoje, a kto zrobi naleśniki lub ciasto. Na pikniku sprawdzi się wszystko, co można jeść rękami (owoce, koreczki, paluszki). Jedzenie łatwo będzie przewieźć w koszu piknikowym, pojemniku termicznym lub na rowerze z koszykiem.
  • Mokre chusteczki i ręczniki papierowe – żeby wytrzeć ręce przed posiłkiem i po nim.
  • Naczynia i sztućce, najlepiej bambusowe albo papierowe, by nie korzystać z plastiku, który nie jest przyjazny środowisku.
  • Worki na śmieci – włożycie do nich resztki i odpadki na koniec pikniku. Pamiętajcie, aby wyrzucić je do pobliskiego kosza lub zabrać ze sobą. Nie zostawiajcie śmieci w lesie ani na łące!

Gry i zabawy na piknik z przyjaciółmi

Menu na piknik to nie jedyne, o czym warto pomyśleć przy planowaniu wycieczki. Żeby odpoczynek na świeżym powietrzu nie znudził się za szybko, zabierzcie ze sobą ulubione gry planszowe lub karty. W plenerze można zagrać też w inne, ruchowe gry i zabawy piknikowe, a nawet podchody.

Zobacz także: Planujesz wycieczkę rowerową? Sprawdź co zabrać i jak się przygotować

Fot.: Pixabay

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…