CiekawostkiScan for FunTechnologie

Turystyka. 5 ciekawych miejsc, które zwiedzisz on-line

Zobacz je, bez wychodzenia z domu

Machu Picchu, Chiński Mur, Statua Wolności, Burdż Chalifa czy Mont Saint Michel to tylko kilka przykładów ciekawych miejsc, które możemy zwiedzić na ekranie naszego komputera.

Od dłuższego czasu dzięki rozwojowi technologii możemy oglądać praktycznie każdy obiekt na Ziemi przy użyciu internetu. Od kiedy dotknęła nas pandemia, zarządzający najciekawszymi obiektami zadbali o możliwość zwiedzenia ich bez wychodzenia z domu.

 

Zwiedzanie zabytków on-line 360o

 

  • Machu Picchu w Peru – najlepiej zachowane miasto Inków z II połowy XV wieku. Możemy je zobaczyć korzystając ze zwiedzania on-line. Dzięki opcji zdjęcia 360° zabytek ten możemy obejrzeć z każdej strony – zarówno panoramę, jak i najciekawsze miejsca widokowe, ruiny pałacu, świątynie czy domki strażników. 
  • Statua Wolności w Nowym Yorku – dar Francji na 100-lecie Amerykańskiej Wojny o Niepodległość.  Wysokość statuy wynosi 93 m. Możemy ją podziwiać z lotu ptaka.
  • Chiński Mur to chyba najbardziej klasyczne miejsce do zwiedzania on-line. Ma aż 2 400 m i jest jedynym obiektem wzniesionym przez człowieka, który widoczny jest z kosmosu. W tym przypadku bardzo interesującą możliwością są nagrania wideo 360° z ciekawym komentarzem. Dzięki temu możemy przesuwać obraz nagrania w dowolną stronę. 
  • Burdż Chalifa w Dubaju to najwyższy budynek świata. Liczy on aż 828 m i tylko dzięki nagraniom z helikoptera możemy go podziwiać z lotu ptaka. 
  • Wyspa Mont Saint Michel z sanktuarium Michała Anioła we Francji. Jego początki siegają 709 roku. Choć na razie nie możemy się tam wybrać osobiście, panorama oraz wnętrze sanktuarium udostępniane jest do zwiedzania on-line. Przybliżając kamery możemy niemal przejść się uliczkami opactwa i zobaczyć z bliska jego budynki.

 

Polecane artykuły
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…
CiekawostkiHistoria

Inspiracje: Zofia Stryjeńska - sława dwudziestolecia międzywojennego

Zofia Stryjeńska była jedną z najważniejszych polskich malarek z I połowy…