Książki o uważności dla nastolatków i dzieci. Co w nich znajdziemy?

Młoda uśmiechnięta dziewczyna trzyma kilka książek

Autor: Magda Nabiałek

Krótko o autorze:

Książki o mindfulness pokazują, czym jest uważność, na czym w ogóle polega taka obserwacja. Możesz zacząć czytać je z rodzicami i wspólnie z nimi uczyć się relaksacji, odpoczynku i treningu uważności. 

Tu nie chodzi o cytaty z mindfulness, ale o praktykowanie czegoś, co nazywamy uważnością, a więc szczególnego rodzaju obserwacji świata i siebie samych. 

Po co ci książki o mindfulness dla dzieci? 

Uważności nie nauczysz się, po prostu czytając książki, choć to też pomaga. Książki takie jak „Mindfulness dla bystrzaków” mają ci pomóc nauczyć się uważnie obserwować świat poprzez konkretne ćwiczenia. Autorzy prowadzą cię za rękę i pokazują, jak się odpuszcza, relaksuje, skupia uwagę na jednym elemencie, nie starając się jednocześnie natychmiast go zmienić czy wykonać jakich ruch. 

Zobacz także: Medytacja uważności. Trening mindfulness krok po kroku

Uważność małej żabki – książki o uważności dla dzieci 

Eline Snel, trenerka uważności i terapeutka stworzyła całą serię książek o uważności: 

  • “Uważność i spokój żabki”,
  • “Moja supermoc. Uważność i spokój żabki” (dla nastolatków),
  • “Uważność małej żabki” (dla najmłodszych dzieci i ich rodziców).

Żyjesz w świecie, gdzie non stop atakują cię różne bodźce. W końcu zaczyna to być męczące. Książki o mindfulness podpowiadają, jak sobie z tym radzić. Jak obserwować świat, ale nie reagować na niego nerwowo, jak być życzliwym wobec innych. Z takimi książkami uczysz się poznawać swój oddech, ale i ciało, poznajesz zabawy pobudzające do uważności kolejne twoje zmysły. To wszystko sprawia, że się wyciszasz, relaksujesz, a jednocześnie rozwijasz wyobraźnię.

Książki takie jak: „Mindfulness dla dzieci” Uza Afzala czy „Alfabetoddechy” Christophera Willarda i  Daniela Rechtschaffena pomagają radzić sobie z emocjami, podają ci gotowe przepisy na relaks, poprawiają twoje skupienie, a jednocześnie dodają odwagi do działania w świecie.

Fot. Adobe Stock

Media Społecznościowe

Szukaj

Artykuł sponsorowany

Najchetniej czytane

//start of author total post function wpp_authortotalpost(){ $post_count = get_the_author_posts(); return $post_count; } add_shortcode('authpost','wpp_authortotalpost');