Imigranci w Europie – skąd przyjeżdżają? Jak dużo ich jest?

kierunki migracji do UE z Azji i Afryki

Autor: Redakcja Noizer Redakcja Noizer

Krótko o autorze:
Testowy opis

Imigranci w Europie stanowią mniej niż 10% całej ludności UE. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnich latach fala imigracji do Europy znacznie przybiera na sile i staje się jednym z ważniejszych wyzwań, jakie stoją przed rządzącymi Unią.

Imigranci w Europie to bardzo często obywatele Ukrainy czy Białorusi, a więc krajów położonych przy granicy z UE. Nie brakuje jednak także mieszkańców odległej Syrii, Afganistanu czy Iraku.

Imigranci w Europie – jak dużo ich jest?

Imigranci w Europie stanowią dzisiaj ponad 8% całej ludności UE. W porównaniu z 2017 rokiem jest to prawie dwukrotny wzrost (wtedy było to około 4%). Połowa imigrantów znajduje pracę w Europie i zaczyna tutaj prowadzić normalne życie. Na Stary Kontynent najczęściej migrują przede wszystkim obywatele:

  • Ukrainy,
  • Maroka,
  • Indii,
  • Chin,
  • Brazylii,
  • Syrii,
  • Białorusi,
  • a także Rosji czy Turcji.

Więcej możesz sprawdzić na stronie Komisji Europejskiej: Statystyki dotyczące migracji do Europy.

Imigranci w Niemczech, Szwecji, Francji, Grecji

W Niemczech imigranci stanowią bardzo ważną siłę. Nie są to jednak głównie Irakijczycy czy Syryjczycy. Większość imigrantów w Niemczech to osoby pochodzenia tureckiego, polskiego, włoskiego, a także obywatele Kazachstanu czy Rosji.

Szwecja imigrantów przyjęła najwięcej w 2015 roku podczas wcześniejszego kryzysu migracyjnego. Wśród imigrantów dominują tutaj obywatele Syrii i Afganistanu. W przypadku imigrantów w Grecji, której wybrzeża są szturmowane od kilku lat, także dominują tu osoby pochodzenia syryjskiego i afgańskiego. Nie inaczej prezentuje się struktura imigrantów we Włoszech. Z kolei na Wyspach Kanaryjskich dominują imigranci z Afryki, większość z nich pochodzi z krajów Maghrebu, głównie z Maroka. Zupełnie inaczej wyglądają statystyki dotyczące imigrantów w Wielkiej Brytanii – najliczniejszą grupę imigrantów np. w Londynie stanowią Hindusi (3,3%), Polacy (1,9%) i Pakistańczycy (1,5%).

Media Społecznościowe

Szukaj

Artykuł sponsorowany

Najchetniej czytane

//start of author total post function wpp_authortotalpost(){ $post_count = get_the_author_posts(); return $post_count; } add_shortcode('authpost','wpp_authortotalpost');