Sport

Windsurfing – najlepsze miejsca do trenowania w Polsce

Sprawdź, gdzie rozpocząć przygodę z windsurfingiem

Windsurfing to pasjonujący sport, dający dużo radości. W Polsce idealne miejsca dla surferów znajdziesz wzdłuż Półwyspu Helskiego na płyciznach Zatoki Puckiej, a także w okolicach Świnoujścia, Międzyzdrojów i Dźwinowa. Oprócz nich sport można uprawiać na Mazurach i w licznych zalewach.  

Kolebką windsurfingu jest Kalifornia. To tam narodził się ten sport i tam też są znakomite warunki do jego uprawiania. Ale w Polsce też jest wiele dobrych miejsc, a półwysep uważa się wręcz za wymarzony rejon dla pasjonatów pływania na desce z żaglem.

 

Półwysep Helski idealnym miejscem dla windsurferów 

 

Półwysep Helski to zdecydowanie najlepsze miejsce dla uprawiania windsurfingu. Mało tego – wielu ekspertów uważa nawet, że jest to najlepsze miejsce w całej Europie. Wszystko dzięki znakomitym warunkom panującym na spotach (czyli lokalnych częściach akwenu przystosowanych do tego sportu) wzdłuż półwyspu. Podstawowym warunkiem do uprawiania windsurfingu jest oczywiście wiatr. Półwysep słynie z zachodniego wiatru wiejącego wzdłuż brzegu. Drugą bardzo ważną sprawą jest dość spokojna woda, ponieważ zatoka jest oddzielona od otwartego morza. Kolejnym atutem jest płytka i dość ciepła woda. Dzięki temu są to również znakomite warunki dla osób, które dopiero uczą się windsurfingu – nawet dzieci. Dlatego też Półwysep Helski stał się celem wypraw windsurferów z całej Europy.

 

Chałupy, Jastarnia, Jurata i inne spoty windsurfingowe

 

Oczywiście nie tylko Półwysep Helski zapewnia idealne warunki do windsurfingu. Na pewno możemy wybrać się do Jastarni czy Chałup. Oprócz świetnego akwenu znajdziemy tam szkoły windsurfingowe, sklepy ze sprzętem a także liczne campingi, domki sezonowe czy pola namiotowe. 
W Polsce windsurfing trenować możemy też na Zalewie Zegrzyńskim (znajdują się tam cztery specjalne miejsca do treningu, tzw. spoty) czy na jeziorach mazurskich. Tu najbardziej polecanym miejscem do nauki jest jezioro Roś w Piszu. Dobre warunki znajdziemy też na wielu innych pojezierzach. Surferzy chętnie jeżdżą też w okolice Świnoujścia, Międzyzdrojów i Dźwinowa.

Zobacz także:  Sprzęt do windsurfingu – wypożyczać czy kupić? 

 

Polecane artykuły
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
BezpieczeństwoHobby i pasjeSport

Jak się chronić przed lawiną? Nie przeceniaj swoich możliwości i respektuj komunikaty

Skutki lawin są ogromnie niebezpieczne. Lawina jest groźna zarówno dla ludzi,…
CiekawostkiHistoriaSport

Mundial, czyli gra o życie. Trzy historie mrożące krew w żyłach

W Polsce kibice po przegranych meczach reprezentacji mogą być rozczarowani, smutni…