GeografiaHobby i pasje

Najciekawsze toruńskie atrakcje dla młodzieży. 10 miejsc, które warto odwiedzić

W Toruniu jest wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tu po prostu nie można się nudzić. Oczywiście najpopularniejsze są toruńskie atrakcje związane z piernikami, ale miłośnicy historii czy nauki znajdą również interesujące miejsca. Oto 10 miejsc, które warto odwiedzić w Toruniu.

Toruń – polska stolica piernika 

  1. Muzeum Piernika w Toruniu jest obowiązkowym punktem wycieczki do tego miasta. Sam budynek muzeum jest toruńską atrakcją turystyczną. Jest to bowiem jeden z najstarszych obiektów przemysłowych w mieście. Wewnątrz można podziwiać różne rodzaje pieców czy form do wyrobu piernika. 
  2. Żywe Muzeum Piernika to kolejne miejsce, związane z piernikami które koniecznie trzeba odwiedzić. Nazwa jest nieprzypadkowa, bowiem zwiedzający w trakcie warsztatów w toruńskim muzeum „żywego piernika” mogą własnoręcznie przygotować wypieki, począwszy od wyrobienia ciasta, a skończywszy na ozdobieniu piernika lukrem.

Toruń – miasto Mikołaja Kopernika i jego Planetarium w Toruniu

3. Planetarium w Toruniu to wyjątkowe miejsce, zwłaszcza dla młodych pasjonatów ciekawych świata i wszechświata. Można tu zobaczyć pokazy filmowe w sali projekcyjnej pod kopułą, a także bazę MARS#17, gdzie dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi zdobywcy kosmosu.

Toruń atrakcje dla dzieci i młodzieży

4. Fort IV. Jest to fort artyleryjski z XIX wieku, który został zaadaptowany dla turystów. Poza zwiedzaniem z przewodnikiem występującym w stroju pruskiego żołnierza, można tam ciekawie spędzić czas strzelając z łuku lub skacząc na trampolinie. 

5. Młyn Wiedzy to kolejna toruńska atrakcja dla dzieci. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Cały kompleks zlokalizowany jest bowiem w dawnych toruńskich młynach. Odwiedzając Młyn Wiedzy możemy przez zabawę i doświadczenia poznawać prawa  fizyki, matematyki i tajemnice biologii.

6. Dom Legend Toruńskich to następna atrakcja dla dzieci w Toruniu. Można tam poznać w formie mini przedstawień najpiękniejsze toruńskie legendy.

7. Jedną z toruńskich atrakcji jest Krzywa Wieża. Jest ona bardzo mocno wychylona od pionu, a różnica od szczytu do podstawy wynosi aż 1,4 metra.

8. Toruński Bulwar Filadelfijski to idealne miejsce spotkań i spacerów nad Wisłą. Przy bulwarze niedaleko kotwicy znajduje się przystań statków pływających po Wiśle. Nieopodal stoi też ciekawy drewniany budynek wodowskazu – limnigraf z 1892 r., a na murach obronnych miasta można zobaczyć najwyższe odnotowane poziomy Wisły.

9. Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim oraz pomnikiem Mikołaja Kopernika. Ratusz wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie wewnątrz mieści się muzeum, a z tarasu widokowego na szycie 40-metrowej Wieży Ratuszowej wspaniale widać całe miasto.

10. Atrakcją blisko Torunia jest Aquapark Olender Wielka Nieszawka wyposażony w jacuzzi i zjeżdżalnię.

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Adwent – jakie postanowienia adwentowe warto podjąć?

Każdy człowiek staje czasem przed wyzwaniem. Musi zrobić coś trudnego albo…