AktualnościScan for FunSport

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze – najważniejsze terminy

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katarze to XXII turniej w historii, który ma wyłonić najlepszą drużynę świata, ale jest to wydarzenie wyjątkowe. I to z aż czterech powodów.

Mistrzostwa Świata w Katarze to pierwsza tego typu impreza rozgrywana na Bliskim Wschodzie, jednocześnie pierwszy raz turniej mistrzowski rozegrany zostanie w kraju islamskim. Z drugiej strony jest to ostatni turniej, w którym wystąpią 32 drużyny, a od 2026 roku liczba uczestników mistrzostw świata wzrośnie do 48. Największą zmianą jest jednak termin rozgrywania turnieju – po raz pierwszy odbędzie się późną jesienią.

Zobacz także: Stadiony na mundial w Katarze

Kiedy mundial w Katarze?

Dotychczas miesiącem Mistrzostw Świata był czerwiec, czasami turniej rozpoczynano pod koniec maja, a od kiedy liczbę uczestników rozszerzono do 32, mistrzostwa trwały do połowy lipca. A kiedy odbędzie się mundial w Katarze? Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17.00 20 listopada 2022 roku, a finał zacznie się 18 grudnia o godzinie 16.00. Na szczęście dla fanów piłki nożnej w Polsce bardzo atrakcyjne są godziny rozgrywania spotkań. W fazie grupowej mecze rozpoczynać się będą o 11.00, 14.00, 17.00 i 20.00, a w fazie pucharowej o 16:00 i 20:00.

Mundial 2022 – terminarz polskiej grupy 

W tegorocznych Mistrzostwach Świata wezmą udział 32 drużyny narodowe, a w tym elitarnym gronie znalazła się reprezentacja Polski. Każdy kibic w kraju na pewno najbardziej interesuje się terminarzem mundialu 2022 w grupie C, czyli drużyn, wśród których zagra Robert Lewandowski i spółka.

Pierwszy mecz Polska zagra we wtorek 22 listopada o 17.00 czasu polskiego z Meksykiem. I będzie to właściwie od razu spotkanie decydujące o losach naszej reprezentacji. Według zgodnej opinii ekspertów to właśnie z Meksykiem Polacy powalczą o drugie miejsce dające awans. W sobotę 26 listopada o 14.00 nasza drużyna zagra z teoretycznie najsłabszą w grupie Arabią Saudyjską, a w środę 30 listopada o 20.00 rozpocznie pojedynek z absolutnym faworytem grupy i jednym z kandydatów do mistrzostwa świata – Argentyną.

Mundial 2022 – pozostałe grupy 

W sumie na mistrzostwach świata mamy 8 grup oznaczonych literami od A do G. Mecze fazy grupowej rozegrane zostaną od 20 listopada do 2 grudnia, a po jej zakończeniu po dwie najlepsze drużyny przejdą do fazy pucharowej. 1/8 finału to termin 3 – 6 grudnia, ćwierćfinały 9 – 10 grudnia, półfinały 13 – 14 grudnia, mecz o trzecie miejsc odbędzie się 17 grudnia, a wielki finał 18 grudnia.

flagi państw: grupy rozgrywek na mundialu w Katarze 2022

Poziom futbolu na świecie jest bardzo zróżnicowany i na mistrzostwa zakwalifikowały się drużyny, które mają niewielkie szanse na sukces i sam udział dla nich jest najważniejszy. W tej grupie można wskazać Kanadę czy Arabię Saudyjską. Losowania grup dokonano na podstawie miejsc drużyn w światowym rankingu, dlatego najciekawsze mecze odbędą się w fazie pucharowej, ale również w grupach w terminarzu mundialu 2022 znalazło się kilka perełek:

  • Francja – Dania, 26 listopada o 17:00,
  • Hiszpania – Niemcy, 27 listopada o 20:00
  • Chorwacja – Belgia, 1 grudnia o 16:00.

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Caritas Polska i WOŚP – jak działają największe fundacje charytatywne w Polsce?

W Polsce nie brakuje wielu ciekawych i wartościowych akcji charytatywnych prowadzonych…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…
AktualnościHistoria

Co to jest adwent i co oznacza? Kiedy zaczyna się adwent?

Adwent to słowo pochodzące z łaciny, „adevntus”, czyli w tłumaczeniu adwent…