Relacje społeczne

Mowa ciała – co znaczą nasze gesty podczas spotkania lub randki?

Mowa ciała na randce mówi ogromnie dużo. Oczy, wzrok, uśmiech, gesty – to wszystko jest nam w stanie powiedzieć dużo więcej o zainteresowaniu drugiej osoby, niż wypowiadane przez nią słowa. 

Mowa ciała oznaczająca zakochanie jest tak wyrazista, że te sygnały trudno jest przeoczyć. Trzeba je tylko umieć odczytać 

Mowa ciałem – oczy, uśmiech, postawa

Elementy mowy ciała mówią bardzo wiele. W przypadku tak intymnej sytuacji, jaką jest randka, ciało często przejmuje nad nami kontrolę i sygnalizuje więcej, niż jesteśmy gotowi na danym etapie powiedzieć. Dlatego tak ważne jest, aby umieć czytać mowę ciała, dostrzegać płynące od drugiej osoby sygnały. 

Mowa ciała – przykłady istotne na randce

Na randce zarówno ty, jak i druga osoba możecie wysyłać drugiej stronie bardzo wiele różnych sygnałów właśnie za pomocą ułożenia swojego ciała, gestów, spojrzeń. Na co zwracać uwagę?

  • Mowa ciała a wzrok – to temat rzeka, ale każdy wie, że z naprawdę niewieloma osobami mamy zdolność i przyjemność patrzenia sobie prosto w oczy, nieuciekania spojrzeniem gdzieś dalej… Osoby nieśmiałe częściej uciekają wzrokiem i nie oznacza to niechęci. Przyjazny kontakt wzrokowy jest jednak potwierdzeniem, ze dana osoba jest tobą zainteresowana.
  • Mowa ciała a uśmiech – ten też jest nam w stanie bardzo wiele powiedzieć przede wszystkim o szczerości. Połączenie uśmiechu i zmarszczek mimicznych w kącikach ust to bezcenny sygnał, że jesteśmy tu, gdzie trzeba. Przygryzanie warg, o ile nie jest nerwowe i bardzo mocne, również może być pozytywnym sygnałem.
  • Mowa ciała a ręce i nogi – interpretacja zachowania tych części ciała jest nieco trudniejsza, ponieważ tutaj może się pojawić wiele zachowań. Ramiona ułożone w balonik to oznaka zniecierpliwienia, zamknięte na klatce ręce to niechęć do otwarcia, wyciągnięte w twoim kierunku dłonie to zaś oznaka zainteresowania i dążenia do kontaktu. Nogi, szczególnie u dziewczyny mogą być idealnie ułożone, ale to często oznacza spięcie i potrzebę kontroli. Im bardziej luźna, swobodna jest przyjmowana przez drugą stronę pozycja ciała, tym większa szansa, że dobrze czuje się ona w twoim towarzystwie.
  • Zabawa kosmykami włosów lub wygładzanie fryzury, a także dotykanie własnej twarzy – to najczęstsza oznaka flirtu i zainteresowania. Nadmierna gestykulacja może jednak oznaczać stres i zdenerwowanie.

Jeśli ciekawi cię dana osoba, w żartach lub na poważnie możesz zadać dziewczynie lub chłopakowi podchwytliwe, ale ważne pytania. Im lepiej się poznacie, tym relacja może być bogatsza.

Zobacz także: Komunikacja niewerbalna – przykłady mowy ciała.

Polecane artykuły
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…
AktualnościRelacje społeczne

31 Finał WOŚP. Jak zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

WOŚP to jedna z najbardziej znanych organizacji niosących pomoc potrzebującym. Jej…
Relacje społeczneŚwiat wokół nas

Metoda 5 razy dlaczego – na czym polega? Jakie ma zasady?

5 razy dlaczego to metoda, którą bardzo chętnie posługują się różnego…