Relacje społeczne

Detoks umysłu – jak ograniczać negatywne myśli?

Jak oczyścić umysł z negatywnych myśli? Jest na to co najmniej kilka prostych sposobów. Nie zawsze każdy zadziała od razu, jednak praktykowanie relaksacji, medytacji, uprawianie sportu oraz inne działania z czasem naprawdę mogą pomóc.

Oczyścić umysł z negatywnych myśli to dać sobie szansę na bardziej twórcze i kreatywne działanie.

Oczyścić umysł i zapomnieć o negatywnych myślach

Nie da się oczyścić umysłu z negatywnych myśli w 100%. Wiele z nich jednak można „spacyfikować”, pokonać i zastąpić bardziej optymistycznym spojrzeniem na rzeczywistość. Afirmacja może być tak negatywna, jak i pozytywna. Im gorzej będziesz o sobie myśleć, tym trudniej będzie ci funkcjonować i odnosić sukces. Jeśli więcej będzie w tobie pozytywnego myślenia, skorzystasz z wizualizacji i zaczniesz projektować swoje jutro, sukces może przyjść szybciej, niż się go spodziewasz.

Jak oczyścić umysł ze złych myśli?

Wyłączyć negatywne myśli nie jest łatwo, warto jednak spróbować kilku sposobów, które pomogą walczyć z nawykiem pesymistycznego myślenia (które działa jak kula śnieżna).

  • W oczyszczaniu umysłu pomóc może medytacja, która pozwala obserwować myśli, jakbyś był lub była jedynie ich widzem, jeśli nie przejmują nad tobą kontroli, po prostu znikną.
  • Świetną techniką relaksacji może okazać się także mindfulness, czyli uważność. Skupienie i świadome przeżywanie konkretnej czynności, uważne obserwowanie świata pozwala odciągnąć umysł od negatywnych myśli.
  • Ćwiczenia fizyczne, jogging, bieganie, jazda na rowerze – każda aktywność sprawia, że ciało przejmuje kontrolę nad umysłem, pozwalając mu odpocząć i pozbyć się złych myśli.

O czym myśleć przed snem?

Aby oczyścić umysł z negatywnych myśli, które często przychodzą wieczorem, kiedy nie możesz usnąć, wypróbuj praktykę wdzięczności. Jeśli zamiast budowania negatywnych scenariuszy skupisz się na tym, co dobrego i za czyją sprawą cię spotkało, szybciej wygrasz walkę z negatywnym myśleniem. Będzie ci się lepiej spało, a rano obudzisz się z głową pełną pozytywnych pomysłów.

Fot. Adobe Stock

 

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Caritas Polska i WOŚP – jak działają największe fundacje charytatywne w Polsce?

W Polsce nie brakuje wielu ciekawych i wartościowych akcji charytatywnych prowadzonych…
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…