Hobby i pasjeRelacje społeczne

Co to jest pasja?

Pasja to bardzo istotny element w życiu każdego człowieka, niezależnie od jego wieku czy statusu społecznego. Dzięki niej osiągamy doskonałość w tym co lubimy robić, a praca ta staje się przyjemnością.

Co to może dokładnie znaczyć? Czym jest pasja, jaki wpływ wywiera na nasze życie, dowiesz się dzięki temu artykułowi.

Pasja – definicja

W Słowniku Języka Polskiego możemy znaleźć krótką definicję, mówiącą o tym, że pasja to zamiłowanie do czegoś. Warto jednak pochylić się dłużej nad tym terminem, ponieważ niesie on ze sobą o wiele więcej istotnych treści.

Pasja a hobby – czym się różnią?

Te dwa pojęcia bardzo często stosowane są zamiennie, ale czy słusznie? Oczywiście ich znaczenia są do siebie bardzo zbliżone. W obu przypadkach odnosimy je do zadań, czynności, które chętnie wykonujemy w każdej wolnej chwili.

Pasja ma jednak znacznie silniejsze znaczenie, niesie większy ładunek emocjonalny. Niektórzy twierdzą, że zanim coś stanie się naszą pasją, najpierw było naszym hobby. Tłumacząc to prościej, pasja nie tylko pozwala na ciekawe spędzenie wolnego wieczoru. Jeśli uwielbiasz jakieś zajęcia np. grę na gitarze, jazdę konno, taniec, projektowanie ubrań czy grę w piłkę i dana czynność nigdy Cię nie nudzi, a dodatkowo pozwala Ci się poczuć lepszym, spełnionym człowiekiem, to znak, że właśnie udało Ci się odnaleźć pasję.

Pasja, znaczenie w naszym życiu

Skoro udało nam się ustalić co to pasja, odpowiedzmy na pytanie co nam ona daje w życiu codziennym? Otóż pasja to nie tylko sposób na zabicie wolnego czasu. Wiele osób dzięki niej znalazło receptę na szczęśliwe i ciekawe życie. Poznało ciekawych ludzi a nawet przyjaciół, odnalazło, co chce w życiu robić, czym się zajmować, a nawet znalazło ukojenie w trudnej sytuacji życiowej.

Satysfakcja płynąca z wykonywania jakiejś czynności potrafi zdziałać bardzo wiele. Możemy dzięki temu uwierzyć w siebie, poznać swoje słabości i nauczyć się pokonywać przeciwności losu, aby dojść do celu i osiągnąć sukces. Z pewnością dzięki pasjom wielu Twoich idoli dokonało rzeczy, za które ich dziś podziwiasz.

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Caritas Polska i WOŚP – jak działają największe fundacje charytatywne w Polsce?

W Polsce nie brakuje wielu ciekawych i wartościowych akcji charytatywnych prowadzonych…
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…