Scan for FunTechnologie

Do czego wykorzystujemy sztuczną inteligencję?

Do czego stosowana jest sztuczna inteligencja? Dzisiaj właściwie należałoby odpowiedzieć, że do każdej dziedziny życia. Zastosowanie sztucznej inteligencji w biznesie, przemyśle czy medycynie staje się coraz bardziej powszechne. 

Sztuczną inteligencję wykorzystuje się w bardzo skomplikowanych zadaniach, takich jak np. budowa statku, samochodów czy operowanie ludzi. Wykorzystuje się ją także po to, aby umiejętnie podpowiadać nam reklamy w sieci. 

Roboty ze sztuczną inteligencją – gdzie z nich korzystamy?

Zastosowanie sztucznej inteligencji w naszym życiu jest coraz większe. Wiążą się z tym określone zalety płynące z SI oraz zagrożenia jakie ze sobą niesie sztuczna inteligencja. Jest ona dzisiaj z nami w biznesie, w szkole, na zakupach. Sztuczna inteligencja w grach towarzyszy nam podczas rozrywki.  

Sztuczna inteligencja w praktyce

Systemy sztucznej inteligencji są wykorzystywane w bardzo wielu gałęziach przemysłu, rolnictwa. Ogromne znaczenie sztuczna inteligencja ma także w marketingu, przy reklamach w sieci czy monitorowaniu naszej aktywności w Internecie. 

Sztuczna inteligencja w logistyce

Przede wszystkim liczy się sztuczna inteligencja w transporcie, która pozwala na poprawę bezpieczeństwa, efektywności ruchu, planowania dostaw, a także ich kompleksowe śledzenie.

Sztuczna inteligencja w biznesie

Sztuczna inteligencja w bankowości, w marketingu, działach HR, analityce to bezcenne narzędzie wspomagające zbieranie i efektywne analizowanie danych pozwalających na wyznaczanie nowych kierunków działania.

Sztuczna inteligencja w przemyśle

Do czego służy sztuczna inteligencja w przemyśle? Przede wszystkim do automatyzacji wielu procesów, ich monitorowania, analizy danych i na ich podstawie poprawiania sposobu pracy. Wiele maszyn jest opartych o SI.

Sztuczna inteligencja w rolnictwie

Sztuczna inteligencja w przedsiębiorstwie rolnym – czemu nie? Wykorzystać ją można do optymalizacji podawania paszy zwierzętom, lepszego dopasowania ilości i rodzaju stosowanych nawozów (a przez to ich ograniczania), automatycznego nawadniania i dobierania ilości wody do rodzaju i wielkości rośliny oraz do pogody. 

Sztuczna inteligencja w medycynie

Roboty, sztuczna inteligencja to hasła, które są ważne także dla medycyny. Coraz więcej urządzeń diagnostycznych bazuje na sztucznej inteligencji. W medycynie sztuczna inteligencja pozwala szybciej wykrywać choroby serca, nowotwór piersi czy skóry.

Sztuczna inteligencja w domu

Sztuczna inteligencja w życiu codziennym także coraz częściej nam towarzyszy. Systemy autouzupełnienia podczas zakupów w sieci, automatyczne sterowanie klimatyzacją, roboty odkurzające, które same uruchamiają się w razie potrzeby, pralki, którymi można zdalnie sterować – to wszystko przykłady, jak robot ze sztuczną inteligencją jest blisko nas na co dzień.

Polecane artykuły
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…
CiekawostkiHistoriaTechnologie

Inspiracje: Jan Czochralski - mimo słabych ocen został odkrywcą

Jan Czochralski to jeden z najważniejszych polskich wynalazców i odkrywców. Chemik,…
BezpieczeństwoTechnologie

Co zrobić, gdy padłeś ofiarą scamu? Lista rzeczy do zrobienia

Ofiary scamu często mają poczucie bezsilności wobec oszustów. To błędne założenie…