Scan for FunTechnologie

Do czego wykorzystujemy sztuczną inteligencję?

Do czego stosowana jest sztuczna inteligencja? Dzisiaj właściwie należałoby odpowiedzieć, że do każdej dziedziny życia. Zastosowanie sztucznej inteligencji w biznesie, przemyśle czy medycynie staje się coraz bardziej powszechne. 

Sztuczną inteligencję wykorzystuje się w bardzo skomplikowanych zadaniach, takich jak np. budowa statku, samochodów czy operowanie ludzi. Wykorzystuje się ją także po to, aby umiejętnie podpowiadać nam reklamy w sieci. 

Roboty ze sztuczną inteligencją – gdzie z nich korzystamy?

Zastosowanie sztucznej inteligencji w naszym życiu jest coraz większe. Wiążą się z tym określone zalety płynące z SI oraz zagrożenia jakie ze sobą niesie sztuczna inteligencja. Jest ona dzisiaj z nami w biznesie, w szkole, na zakupach. Sztuczna inteligencja w grach towarzyszy nam podczas rozrywki.  

Sztuczna inteligencja w praktyce

Systemy sztucznej inteligencji są wykorzystywane w bardzo wielu gałęziach przemysłu, rolnictwa. Ogromne znaczenie sztuczna inteligencja ma także w marketingu, przy reklamach w sieci czy monitorowaniu naszej aktywności w Internecie. 

Sztuczna inteligencja w logistyce

Przede wszystkim liczy się sztuczna inteligencja w transporcie, która pozwala na poprawę bezpieczeństwa, efektywności ruchu, planowania dostaw, a także ich kompleksowe śledzenie.

Sztuczna inteligencja w biznesie

Sztuczna inteligencja w bankowości, w marketingu, działach HR, analityce to bezcenne narzędzie wspomagające zbieranie i efektywne analizowanie danych pozwalających na wyznaczanie nowych kierunków działania.

Sztuczna inteligencja w przemyśle

Do czego służy sztuczna inteligencja w przemyśle? Przede wszystkim do automatyzacji wielu procesów, ich monitorowania, analizy danych i na ich podstawie poprawiania sposobu pracy. Wiele maszyn jest opartych o SI.

Sztuczna inteligencja w rolnictwie

Sztuczna inteligencja w przedsiębiorstwie rolnym – czemu nie? Wykorzystać ją można do optymalizacji podawania paszy zwierzętom, lepszego dopasowania ilości i rodzaju stosowanych nawozów (a przez to ich ograniczania), automatycznego nawadniania i dobierania ilości wody do rodzaju i wielkości rośliny oraz do pogody. 

Sztuczna inteligencja w medycynie

Roboty, sztuczna inteligencja to hasła, które są ważne także dla medycyny. Coraz więcej urządzeń diagnostycznych bazuje na sztucznej inteligencji. W medycynie sztuczna inteligencja pozwala szybciej wykrywać choroby serca, nowotwór piersi czy skóry.

Sztuczna inteligencja w domu

Sztuczna inteligencja w życiu codziennym także coraz częściej nam towarzyszy. Systemy autouzupełnienia podczas zakupów w sieci, automatyczne sterowanie klimatyzacją, roboty odkurzające, które same uruchamiają się w razie potrzeby, pralki, którymi można zdalnie sterować – to wszystko przykłady, jak robot ze sztuczną inteligencją jest blisko nas na co dzień.

Polecane artykuły
BezpieczeństwoTechnologie

Czy deepfake jest legalny? Jak reagować na fałszywki?

Deepfake generator pozwala tworzyć nieprawdziwe obrazy, nagrania, dźwięki. Widzisz siebie lub…
BezpieczeństwoŚwiat wokół nasTechnologie

Deepfake detector czyli jak rozpoznać deepfake'i i nie paść ofiarą przestępcy?

Deepfake i programy umożliwiające wykorzystanie tej technologii niestety są często wykorzystywane…
BezpieczeństwoCiekawostkiTechnologie

Deepfake czyli tworzenie fałszywych obrazów i dźwięków. Czy to żart czy przestępstwo?

Deepfake to technika tworzenia fałszywych wideo, dźwięku lub obrazów do złudzenia…