Scan for FunTechnologie

Jakie zalety ma sztuczna inteligencja?

Zalety sztucznej inteligencji zachęcają coraz większą grupę przedsiębiorców, badaczy, medyków oraz zwykłych ludzi do tego, aby korzystać z możliwości, jakie dają nam dzisiaj zaawansowane roboty i oprogramowania.

Wady i zalety sztucznej inteligencji nie równoważą się. Zalet jest zdecydowanie więcej. Ważne jest jednak to, na ile w przyszłości będziemy potrafili wykorzystać potencjał, jaki ma sztuczna inteligencja.  

Zalety sztucznej inteligencji – szybciej, sprawniej, efektywniej

Plusy i minusy sztucznej inteligencji to dyskusja o przyszłości naszego świata. Sztuczna inteligencja (SI) bez wątpienia będzie w nim odgrywać ważną rolę. Zdając sobie sprawę z zagrożeń sztucznej inteligencji, możemy jeszcze lepiej wykorzystać jej zalety. Do korzyści płynących z SI zaliczyć zaś trzeba:

  • przyspieszenie procesów produkcyjnych i usługowych, a tym samym optymalizację kosztów, co przekładać się powinno na niższą cenę towarów i usług, 
  • zminimalizowanie błędów w wielu obszarach – automatyzacja, praca na gotowych schematach, strukturach pozwala uniknąć błędów często wynikających z tzw. czynnika ludzkiego,
  • lepsze dopasowanie produktów do konkretnych potrzeb – im więcej danych nie tylko zbierać, ale i analizować będzie sztuczna inteligencja, tym większa szansa, że rozwiązania przez nią zaproponowane będą coraz bardziej skuteczne. 

Plusy i minusy sztucznej inteligencji – czego jest więcej?

Wydaje się, że korzyści ze sztucznej inteligencji jest zdecydowanie więcej. Widać to już we współczesnym świecie, który i tak nie wykorzystuje pełnego potencjału SI. Do zalet sztucznej inteligencji w medycynie dopiero się przekonujemy. Okazuje się jednak, że takie rozwiązania jak:

  • opaski monitorujące, 
  • zaawansowane systemy diagnostyczne, 
  • rozbudowane algorytmy do analizy danych płynących z naszego organizmu 

w ogromnym stopniu przyczyniają się do poprawy procesów diagnostycznych i szybszego stawiania wstępnych diagnoz. 

Inteligentne domy, automatyczne sterowanie klimatyzacją, urządzenia domowe oparte o czujniki, które pozwalają na samodzielne uruchomienie sprzętu w razie potrzeby – to wszystko korzyści sztucznej inteligencji, z których korzystamy na co dzień.

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
CiekawostkiNauki ścisłeTechnologieWiedzieć więcej

Dlaczego gwiazdy świecą i migoczą?

Dla nas na Ziemi najważniejszą gwiazdą jest oczywiście Słońce, czyli centrum…
CiekawostkiScan for FunWydarzenia

Blue Monday – kiedy przypada najbardziej depresyjny dzień w roku?

Blue Monday, czyli dosłownie Niebieski Poniedziałek uznawany jest za najgorszy dzień…
EkologiaTechnologie

Elektrownie jądrowe a zielona energia

Elektrownia jądrowa w 2022 roku została przez Parlament Europejski uznana za…