Scan for FunTechnologie

Jakie zalety ma sztuczna inteligencja?

Zalety sztucznej inteligencji zachęcają coraz większą grupę przedsiębiorców, badaczy, medyków oraz zwykłych ludzi do tego, aby korzystać z możliwości, jakie dają nam dzisiaj zaawansowane roboty i oprogramowania.

Wady i zalety sztucznej inteligencji nie równoważą się. Zalet jest zdecydowanie więcej. Ważne jest jednak to, na ile w przyszłości będziemy potrafili wykorzystać potencjał, jaki ma sztuczna inteligencja.  

Zalety sztucznej inteligencji – szybciej, sprawniej, efektywniej

Plusy i minusy sztucznej inteligencji to dyskusja o przyszłości naszego świata. Sztuczna inteligencja (SI) bez wątpienia będzie w nim odgrywać ważną rolę. Zdając sobie sprawę z zagrożeń sztucznej inteligencji, możemy jeszcze lepiej wykorzystać jej zalety. Do korzyści płynących z SI zaliczyć zaś trzeba:

  • przyspieszenie procesów produkcyjnych i usługowych, a tym samym optymalizację kosztów, co przekładać się powinno na niższą cenę towarów i usług, 
  • zminimalizowanie błędów w wielu obszarach – automatyzacja, praca na gotowych schematach, strukturach pozwala uniknąć błędów często wynikających z tzw. czynnika ludzkiego,
  • lepsze dopasowanie produktów do konkretnych potrzeb – im więcej danych nie tylko zbierać, ale i analizować będzie sztuczna inteligencja, tym większa szansa, że rozwiązania przez nią zaproponowane będą coraz bardziej skuteczne. 

Plusy i minusy sztucznej inteligencji – czego jest więcej?

Wydaje się, że korzyści ze sztucznej inteligencji jest zdecydowanie więcej. Widać to już we współczesnym świecie, który i tak nie wykorzystuje pełnego potencjału SI. Do zalet sztucznej inteligencji w medycynie dopiero się przekonujemy. Okazuje się jednak, że takie rozwiązania jak:

  • opaski monitorujące, 
  • zaawansowane systemy diagnostyczne, 
  • rozbudowane algorytmy do analizy danych płynących z naszego organizmu 

w ogromnym stopniu przyczyniają się do poprawy procesów diagnostycznych i szybszego stawiania wstępnych diagnoz. 

Inteligentne domy, automatyczne sterowanie klimatyzacją, urządzenia domowe oparte o czujniki, które pozwalają na samodzielne uruchomienie sprzętu w razie potrzeby – to wszystko korzyści sztucznej inteligencji, z których korzystamy na co dzień.

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
CiekawostkiHistoriaTechnologie

Inspiracje: Jan Czochralski - mimo słabych ocen został odkrywcą

Jan Czochralski to jeden z najważniejszych polskich wynalazców i odkrywców. Chemik,…
BezpieczeństwoTechnologie

Co zrobić, gdy padłeś ofiarą scamu? Lista rzeczy do zrobienia

Ofiary scamu często mają poczucie bezsilności wobec oszustów. To błędne założenie…
BezpieczeństwoTechnologie

Jak się obronić przed scamem? Czy istnieją skuteczne zabezpieczenia?

Scam detector to jedna z międzynarodowych stron, które gromadzą informacje na…