Hobby i pasjeScan for Fun

Najpopularniejsi streamerzy. Co decyduje o popularności streamera na Twitchu?

Streamerem może zostać każdy, ale istnieją na Twitchu osoby, które są prawdziwymi gwiazdami. Najlepsi streamerzy mają ponad 10 milionów obserwatorów, a rekordowa publiczność śledząca grę na żywo wynosiła 600 tysięcy osób.

Oczywiście Twitch w Polsce również ma ogromną grupę fanów, a krajowi streamerzy potrafią zebrać imponującą publiczność. Najbardziej oczywistym wskaźnikiem popularności jest liczba osób zainteresowanych stałym oglądaniem danego streamera.

Twitch Ekipa – najpopularniejsi streamerzy w Polsce

Kilka tygodni temu Polskę ogarnęło prawdziwe szaleństwo na punkcie lodów EKIPA. Lody o smaku cytrynowym i truskawkowym rozeszły się na pniu, a były takim hitem, że w internecie rozkwitł handel… papierkami po lodach EKIPA. Nazwa lodów pochodzi od grupy Ekipa Friza. W jej skład wchodzi 11 streamerów, którzy mieszkają razem, nagrywają filmiki relacjonujące ich codzienne życie. Jej założycielem jest Friz, który popularność zdobył dzięki filmom o grach komputerowych, a swoja karierę rozpoczął już ponad 10 lat temu. Obecnie Friz ma 4,3 miliona subskrypcji na youtube, co daje mu miejsce w pierwszej trójce najpopularniejszych youtuberów w Polsce.

Bardzo ciekawa jest kariera streamera Izakooo. Zaczynał jako profesjonalny gracz w rozgrywkach e-sportowych. W 2013 roku podjął decyzję o zakończeniu kariery i skupił się wyłącznie na komentowaniu rozgrywek. Początki były dość trudne, a przełomem okazała się wygrana w programie „Ja, Rock” organizowanym przez youtubera Rocka. Po tym wydarzeniu popularność Izaka rosła lawinowo, a jego komentarze na Twitchu spopularyzowały scenę e-sportową w Polsce. Dość powiedzieć, że Izak został zaproszony do Telewizji Polskiej, gdzie komentował mecze reprezentacji Polski podczas Euro 2016 i Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Ewron, Lachu, Pasha – populrni polscy streamerzt na Twitch.tv

Błyskawiczną karierę ma Twitchu zrobił Ewron. Pojawił się tam na początku 2018 roku i w około pół roku miał 5 tysięcy subskrypcji i ponad 2 miliony wyświetleń. Co ciekawe streamuje bez użycia kamery. Tworzy treści przyjazne młodszym widzom, a rekord jego widowni w jednym czasie to 14 tysięcy osób. 

Streamerzy na Twitch.tv specjalizują się w różnych grach, a prawdziwym ekspertem w dziedzinie gier piłkarskich i najpopularniejszym streamerem gry FIFA jest Lachu. Zaczynał w 2012 roku na YouTube, gdzie do dziś zebrał blisko 900 tysięcy subskrypcji. 

Ciekawy jest przypadek popularnego streamera Pashy. Zdobył dużą popularność na Twitchu jako Pashabiceps, ale w 2020 roku zdecydował się na partnerstwo z chińską platformą. W związku z tym stracił partnerstwo z Twitch.tv. Nadal może streamować, ale zniknęła opcja subskrybowania jego kanału. 

Najpopularniejsi streamerzy na świecie

Co ciekawe, jeden z polskich rekordów oglądalności należy do Xntentaciona, a dotyczy transmisji na jego kanale na Twitchu turnieju w szachy błyskawiczne 2021 Bullet Chess Championship All-Star. W szczytowym momencie transmisję oglądało aż 60 tysięcy osób. Tym samym Twitch zapewnił szachom błyskawicznym promocję, której pewnie przez wiele lat nie udałoby się osiągnąć przy rozgrywaniu turniejów w systemie tradycyjnym, bez transmisji.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych streamerów na świecie jest Dr Disrespect. Peruka, okulary przeciwsłoneczne, wąs i kamizelka – to jego znaki rozpoznawcze. Z kolei NICKMERCS to jeden w wielu streamerów, którzy rozwój swojej kariery zawdzięczają dobrym wynikom na profesjonalnej scenie gier wideo. TimTheTatman zaś zasłynął rekordem na platformie Twitchw ramach charytatywnej transmisji zebrał 106 tys. dolarów w ciągu zaledwie czterech godzin. Jedną z legend Twitcha jest niewątpliwie Ninja, który stworzył najczęściej obserwowany kanał na Twitch.tv z ponad 16 milionami folowersów. 

A co stoi za sukcesem danego streamera? Przede wszystkim trzeba się „wstrzelić” z interesującym tematem. Poza tym należy dobrze komunikować się z odbiorcami i bardzo ciekawie komentować, tak aby chcieli tego słuchać. Popularni streamerzy wskazują, że podstawą są charyzma i ciekawa osobowość. Poza tym trzeba włożyć dużo pracy i… mieć trochę szczęścia, żeby zostać zauważonym. Kariera najpopularniejszych streamerów na Twitchu to marzenie wielu osób. Któż bowiem nie chciałby zarabiać dużych pieniędzy na streamingu, grając w ulubione gry?

Zobacz także: Twitch – czy lepiej oglądać innych, czy rozwijać swoje pasje?

Fot. Pixabay

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…