Hobby i pasjeScan for FunTechnologie

Twitch.tv – czy oglądanie transmisji gier faktycznie rozwija pasje?

Streaming to jedna z najnowszych mód, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Wśród osób młodych oglądanie transmisji na żywo z tego, jak grają inni, staje się popularniejsze niż oglądanie telewizji, a nawet samodzielne granie. Czy to dobrze? Zdania są podzielone.

Pamiętajmy, żeby nie dać się wciągnąć w ten wirtualny świat. Wielogodzinne oglądanie tego, jak grają inni, nie przynosi istotnej wiedzy, a w dodatku osłabia zdrowie. Strzelanki niszczą wrażliwość i izolują od realnego świata. Warto więc oderwać się od transmisji i zająć rozwijaniem własnych pasji.

Dlaczego tak chętnie oglądamy streamerów?

Powodów, dla których tak dużą popularność zyskało oglądanie transmisji z tego, jak grają inni, jest kilka.

Jednym z nich jest na pewno ciekawość, a dzięki transmisjom na Twitchu można poznać najciekawsze gry. Taka transmisja umożliwia ocenę, czy dana gra będzie nam pasować, a także, jak skutecznie pokonywać kolejne etapy. Kiedyś taką funkcję pełniło demo gry, ale to dzięki transmisji na Twitchu możemy zobaczyć przebieg całej gry, i to za darmo.

Oglądanie streamingu to również wygoda dla gracza, który chce szybko przejść przez kolejne etapy gry. Po obejrzeniu takiej transmisji raczej nie będzie miał większych problemów z dostaniem się na kolejny poziom.

Jak streamerzy przyciągają widzów?

Dla niektórych osób oglądanie streamu jest sposobem na spędzenie wolnego czasu – wybierają to zamiast obejrzenia filmu czy serialu. Transmisja z gry jest bardzo wciągająca, akcja jest dynamiczna, a połączona z ciekawym komentarzem może być konkurencją dla telewizji. W tym przypadku ogromne znaczenie ma osobowość streamera. O ile wybór transmisji na początku zależy od gry, którą chcemy oglądać, to już dłuższe zatrzymanie się na transmisji zależy od tego, w jaki sposób jest ona prowadzona. Dobry streamer z Twitcha musi mieć umiejętność dostrzegania szczegółów, wskazywania błędów w grze i komentowania ich w zabawny sposób, a także dynamicznego opisywania zmieniającej się sytuacji.

Twitch to nie tylko transmisje na żywo, ale też międzynarodowa społeczność połączona wspólnymi zainteresowaniami. To również może przyciągać. Oglądając najpopularniejszych streamerów, można też pomarzyć o podobnej karierze i wysokich zarobkach streamera. Ponadto część osób spełnia się, pomagając innym, ponieważ Twitch organizuje wiele akcji dobroczynnych.

Nie tylko oglądaj, ale rozwijaj też swoje pasje

Pamiętajmy, że skupianie się tylko na e-sportowych transmisjach jako formie spędzania wolnego czasu, nie jest dobrym pomysłem. Jeśli obserwujemy innych po to, żeby się czegoś nauczyć, dowiedzieć przydatnych rzeczy, to nie ma w tym nic złego. Gorzej, gdy oglądanie transmisji na Twitchu jest naszą jedyną aktywnością.

W takiej sytuacji zaniedbujemy swoje pasje, zdrowie i stajemy się biernymi odbiorcami zalewu informacji z Internetu. A przecież każdy z nas ma bardzo wiele zainteresowań, które powinien rozwijać. Poza tym, aby zostać streamerem, trzeba mieć coś do powiedzenia odbiorcom, a bez rozwijania swoich zainteresowań, nie ma o tym mowy.

Fot. Pixabay

 

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…