Hobby i pasje

Działalność dobroczynna na Twitchu

Oprócz rozrywki, ważną aktywnością Twitcha jest działalność dobroczynna. Jeśli więc decydujesz się na spędzanie czasu grając lub oglądając grę innych, zrób coś dobrego dla potrzebujących! 

Najpopularniejsi streamerzy z Twitcha robią bardzo dużo dla osób potrzebujących. Dzięki ich transmisjom, oglądanym przez tysiące odbiorców, udało się zebrać miliony dolarów. Uzyskane fundusze wspierają przede wszystkim organizacje niosące pomoc osobom potrzebującym.

Pomoc dla potrzebujących przez rozrywkę

Skala pomocy finansowej, jaką potrafią osiągnąć streamerzy, jest nieprawdopodobna. Amerykański streamer DrLupo w ciągu 24 godzin na swoim kanale na Twitchu między 19 a 20 grudnia zebrał 2 miliony dolarów! Ten popularny streamer tym razem grał w Fortnite, Minecrafta i Among Us. Transmisja DrLupo zawierała fragment gry jego 5-letniego syna, który w tym czasie zebrał 71 tys. dolarów. W sumie w ciągu trzech streamingów charytatywnych co roku w grudniu DrLupo zebrał ponad 10 milionów dolarów na rzecz akcji Build Against Cancer prowadzonej przez St. Jude Children’s Research. St. Jude dzieli się wynikami swoich badań, dzięki czemu można uratować tysiące kolejnych dzieci. Rodzice małych pacjentów z St. Jude nie muszą płacić za leczenie, podróż, mieszkanie czy jedzenie – a wszystko dzięki streamerom z Twitcha.

Również europejscy streamerzy nie próżnują. W ramach akcji ZEvent 48 streamerów połączyło siły na 48 godzin, by zbierać dotacje na Instytut Pasteura. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, udało się bowiem zebrać aż 3,9 mln dolarów.

Kogo można wspierać?

Istnieje ogromna liczba spraw wymagających wsparcia finansowego, na które można zbierać pieniądze w czasie streamowania. Do bardziej znanych organizacji wspieranych przez platformę Twitch należą m.in.:

  • Charity Water, której misją jest zapewnienie dostępu do wody każdej osobie na świecie, zwłaszcza w odizolowanych wiejskich obszarach;
  • Direct Relief, czyli organizacja humanitarna działająca w USA i w ponad 80 innych krajach. Celem jej istnienia jest poprawianie stanu zdrowia i życia ludzi dotkniętych ubóstwem lub będących w innej kryzysowej sytuacji;
  • Save the Children, która stawia sobie za zadanie wspieranie pracowników służby zdrowia pomagających dzieciom żyjącym w trudnych warunkach. Przekazuje również wskazówki i narzędzia rodzicom, tak aby jak najlepiej wspierali swoje dzieci.

Ty też możesz wspierać potrzebujących przez platformę streamingową

Na Twitchu można samodzielnie rozpocząć streamowanie połączone ze zbiórką środków na cele charytatywne. Platforma zawiera również instrukcję, jak przygotować skuteczną akcję tego typu.

  • Kampania przede wszystkim od początku powinna być powiązana z organizacją, która otrzyma dofinansowanie. Można skontaktować się z nią bezpośrednio lub za pomocą platformy Tiltify, która pozwala wybrać odpowiednią organizację. Dzięki temu zbiórka będzie bardziej wiarygodna.
  • Wokół wydarzenia powinno dużo się dziać, trzeba je propagować w mediach społecznościowych, zachęcając do wpłat.
  • Należy poinformować potencjalnych widzów transmisji o celach zbiórki.
  • Transmisję warto rozpocząć wcześniej, aby przygotować się, wszystko sprawdzić i umożliwić bezproblemowe dołączenie się chętnym od początku transmisji.

Fot. Pixabay

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Adwent – jakie postanowienia adwentowe warto podjąć?

Każdy człowiek staje czasem przed wyzwaniem. Musi zrobić coś trudnego albo…