Sport

Sport w domu – jak wytrwać, gdy nie ma regularnych treningów?

Sprawdź najlepsze metody ćwiczenia w domu 

Ćwiczenia w domu to obecnie najlepszy, a przede wszystkim najbezpieczniejszy sposób na zachowanie kondycji. Oczywiście istnieje także druga możliwość: jest nią uprawianie sportu w lesie, lecz nie każdy może z takiej opcji skorzystać. Warto natomiast unikać aktywności w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. 

Ćwiczenia doskonale działają nie tylko na ciało. Pozwalają także odpocząć naszej psychice.

 

Ćwiczenia w domu – dlaczego warto?

 

Ćwiczenia na schudnięcie po przymusowej kwarantannie pewnie będą potrzebne większości Polaków, ale z dbaniem o formę nie trzeba przecież czekać do końca epidemii. Formy aktywności fizycznej zostały co prawda mocno ograniczone przez COVID-19, ale kto powiedział, że ćwiczeń na brzuch nie można wykonywać w domu na macie? Podobnie jest z ćwiczeniami na kręgosłup lędźwiowy, który może boleć w przypadku zbyt małego ruchu i długiego siedzenia przed komputerem. Sport w domu to jednak nie tylko dbanie o kondycję fizyczną oraz odciążanie i rozciąganie zmęczonych niekorzystnymi pozycjami mięśni. To także odpoczynek psychiczny. Wszystkich nas stresuje nowa rzeczywistość pandemiczna, a dzięki ćwiczeniom można o niej na chwilę zapomnieć.

 

Jak ćwiczyć w domu?

 

Drabinka gimnastyczna nie jest niezbędna do ćwiczeń. Wystarczy ci mata albo wolny kawałek podłogi. Świetnym pomysłem są ćwiczenia z gumą – jest ona mała, tania i możesz ją zabrać także na trening do lasu. W treningu mogą ci pomóc różne aplikacje sportowe. Świetną propozycją może być np. FiTKiDDO, czyli aplikacja przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Możesz także korzystać z aplikacji, po które sięgają osoby dorosłe, np. Endomondo. Co więcej, kluby takie jak Adidas Warsaw oferują treningi na swoich fanpage’ach na Facebooku lub YouTube.

 

Zobacz także:  Uprawianie sportu a maseczki
 

Polecane artykuły
HistoriaHobby i pasjeSport

Inspiracje: Martyna Wojciechowska – kobieta, która łamie stereotypy

Martyna Wojciechowska jako córka kierowcy rajdowego miała prawo zainteresować się tym…
BezpieczeństwoHobby i pasjeSport

Jak się chronić przed lawiną? Nie przeceniaj swoich możliwości i respektuj komunikaty

Skutki lawin są ogromnie niebezpieczne. Lawina jest groźna zarówno dla ludzi,…
CiekawostkiHistoriaSport

Mundial, czyli gra o życie. Trzy historie mrożące krew w żyłach

W Polsce kibice po przegranych meczach reprezentacji mogą być rozczarowani, smutni…