Sport

Sport w domu – jak wytrwać, gdy nie ma regularnych treningów?

Sprawdź najlepsze metody ćwiczenia w domu 

Ćwiczenia w domu to obecnie najlepszy, a przede wszystkim najbezpieczniejszy sposób na zachowanie kondycji. Oczywiście istnieje także druga możliwość: jest nią uprawianie sportu w lesie, lecz nie każdy może z takiej opcji skorzystać. Warto natomiast unikać aktywności w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. 

Ćwiczenia doskonale działają nie tylko na ciało. Pozwalają także odpocząć naszej psychice.

 

Ćwiczenia w domu – dlaczego warto?

 

Ćwiczenia na schudnięcie po przymusowej kwarantannie pewnie będą potrzebne większości Polaków, ale z dbaniem o formę nie trzeba przecież czekać do końca epidemii. Formy aktywności fizycznej zostały co prawda mocno ograniczone przez COVID-19, ale kto powiedział, że ćwiczeń na brzuch nie można wykonywać w domu na macie? Podobnie jest z ćwiczeniami na kręgosłup lędźwiowy, który może boleć w przypadku zbyt małego ruchu i długiego siedzenia przed komputerem. Sport w domu to jednak nie tylko dbanie o kondycję fizyczną oraz odciążanie i rozciąganie zmęczonych niekorzystnymi pozycjami mięśni. To także odpoczynek psychiczny. Wszystkich nas stresuje nowa rzeczywistość pandemiczna, a dzięki ćwiczeniom można o niej na chwilę zapomnieć.

 

Jak ćwiczyć w domu?

 

Drabinka gimnastyczna nie jest niezbędna do ćwiczeń. Wystarczy ci mata albo wolny kawałek podłogi. Świetnym pomysłem są ćwiczenia z gumą – jest ona mała, tania i możesz ją zabrać także na trening do lasu. W treningu mogą ci pomóc różne aplikacje sportowe. Świetną propozycją może być np. FiTKiDDO, czyli aplikacja przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Możesz także korzystać z aplikacji, po które sięgają osoby dorosłe, np. Endomondo. Co więcej, kluby takie jak Adidas Warsaw oferują treningi na swoich fanpage’ach na Facebooku lub YouTube.

 

Zobacz także:  Uprawianie sportu a maseczki
 

Polecane artykuły
SportZdrowie

Ćwiczenia relaksacyjne – co pomoże ci efektywnie odpocząć?

Ćwiczenia relaksacyjne warto wykonywać regularnie. Pomagają one poradzić sobie ze stresem,…
SportZdrowie

Jak medytować? Od czego zacząć?

Wiele osób chciałoby spróbować tej praktyki, ale nie wie, jak medytować,…
Sport

E-sport i jego wpływ na zdrowie i życie.

Ile w e-sporcie jest sportu?