EkologiaGospodarka i finanseŚwiat wokół nas

Potrzebujesz pieniędzy? Sprzedaj używane ubrania. Zyskasz ty i ktoś

Masz ubrania, których nie nosisz i tylko zajmują miejsce w twojej szafie? Żal ci wyrzucić za małą, ale wciąż modną kurtkę? A może nowy sweter okazał się nietrafionym nabytkiem? Sprawdź, jak i gdzie można sprzedać ubrania, które przestały ci być potrzebne. 

Przez wiele lat używane ubrania nie budziły najlepszych skojarzeń – przywodziły na myśl znoszone, niemodne już ciuchy z Zachodu, sprzedawane na wagę w podrzędnych sklepikach. To już przeszłość! Nawet second-handy stają się dziś eleganckimi sklepami z rzeczami wycenianymi na sztuki. 

Dlaczego używane ubrania dobrze się sprzedają?

Używane ubrania są unikalne! Wiele osób – także te, które mogą pozwolić sobie na kupowanie rzeczy z najnowszych kolekcji (w tym artyści, celebryci) – poszukuje odzieżowych perełek w drugiej ręki. To sposób, by wyróżnić się wśród tysięcy osób, które kupią modne w danym sezonie stroje popularnych marek i w efekcie wszyscy będą ubrani podobnie.

Dlaczego warto sprzedawać używane ubrania?

Wszystkie rzeczy, które są ci już niepotrzebne, mogą okazać się bardzo atrakcyjne dla innej osoby. To nie jedyny powód, by się nimi podzielić. Sprzedając używane rzeczy:

  • odzyskujesz część zainwestowanych w nie pieniędzy, za które możesz kupić coś, co ci się naprawdę przyda,
  • pozbywasz się niepotrzebnego balastu, który staje się problemem np. przy przeprowadzce, a na co dzień zabiera cenną przestrzeń,
  • dajesz nowe życie przedmiotom, a tym samym nie obciążasz środowiska ich utylizacją i wpływasz na zmniejszenie produkcji nowych,
  • coraz więcej osób preferuje ekologiczny trend wykorzystywania używanych rzeczy, więc kupców nie brakuje a Planeta tylko na tym korzysta.

Gdzie można sprzedać używane ubrania?

Najszybsze i najskuteczniejsze jest dziś sprzedawanie niepotrzebnych ubrań przez internet. W sieci znajdziesz wiele serwisów, za pośrednictwem których możesz nieodpłatnie opublikować swoje oferty. Pamiętaj, że aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych nabywców, musisz zamieścić wyraźne zdjęcie sprzedawanej rzeczy (najlepiej na modelu/modelce) oraz jego wyczerpujący opis. 

Platformy sprzedażowe działają według różnych zasad. Wybieraj takie, które oferują zabezpieczenie przeprowadzanych transakcji. Możesz być wówczas spokojny, że nabywca potraktuje cię uczciwie i pieniądze szybko trafią na twoje konto.

 

Polecane artykuły
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Caritas Polska i WOŚP – jak działają największe fundacje charytatywne w Polsce?

W Polsce nie brakuje wielu ciekawych i wartościowych akcji charytatywnych prowadzonych…
Relacje społeczneŚwiat wokół nas

Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja – jak pomóc innym przed świętami?

Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy jeszcze bardziej chcemy czynić…
AktualnościRelacje społeczneŚwiat wokół nas

Co to jest badanie exit poll?

Sprawdź, skąd wiadomo jak wyglądają wyniki wyborów w dniu ich przeprowadzenia