Hobby i pasjeScan for Fun

Kto to jest youtuber? Znani i chętnie oglądani youtuberzy!

Platforma YouTube sprawiła, że pokochaliśmy oglądanie krótszych (ale też i dłuższych) materiałów wideo nagrywanych przez amatorów. Ale co sprawiło, że w dzisiejszych czasach bycie youtuberem stało się tak opłacalne, że niektórzy traktują to jako podstawowe źródło utrzymania? Podpowiadamy!

Czy wiesz, kto to jest youtuber i jakie są jego działania w sieci? Sprawdź, których twórców warto poznać oraz które kanały stale zaskakują swoich odbiorców!

Kim jest youtuber?

Youtuberzy i youtuberki to po prostu twórcy internetowi, którzy tworzą materiały wideo na jedną z najpopularniejszych platform. Serwis YouTube zaistniał w roku 2005 i od tego czasu stale się rozwija. Zaskakuje nie tylko odbiorców, ale także i twórców. Pozwala zarabiać na umieszczanych w materiałach reklamach i sprawia, że z jego możliwości korzysta dzisiaj praktycznie każdy.

Youtuber może dodawać treści na swój kanał zupełnie za darmo. Decyduje również, czy chce widzieć liczbę pozostawionych pod filmem łapek. Może zachęcać do komentowania oraz subskrybowania.

Tych youtuberów warto znać!

Z roku na rok rankingi znanych twórców ulegają zmianie. Nie da się jednak ukryć, że w tym serwisie szukamy głównie treści rozrywkowych, dlatego najpopularniejszy pozostaje content, który oglądamy w wolnym czasie. W przypadku polskiego YouTuba, twórcy, których w szczególności warto poznać to:

  • SA Wardęga jako doskonały przykład tematyki commentary;
  • AbstrachujeTV – najpopularniejszy, rozrywkowy content;
  • Historia bez cenzury to dowód na to, że nawet nauka historii nie musi być nudna;
  • Vlog Casha, czyli ciekawe spojrzenie na podróżowanie;
  • Naukowy Bełkot tłumaczy otaczający nas świat w prosty i przystępny sposób;
  • Arlena Witt (Po cudzemu), czyli kreatywna nauka języka angielskiego;
  • Mówiąc Inaczej – nienudny kanał o języku polskim.

Youtuberzy i tajemnica ich sukcesu

Najbardziej znani youtuberzy budowali swoje zasięgi latami. Sama platforma przyznaje srebrne i złote przyciski w zależności od ilości subskrypcji, jakie zdobywają internetowi twórcy. Nietrudno zauważyć, że aby zyskać popularność w tym medium, bardzo ważna jest między innymi konsekwencja, systematyczność oraz regularność publikacji. W innym przypadku odbiorcy szybko znajdą innych twórców, na których kanale treści będą pojawiały się częściej.

YouTube udowadnia również, że nie zawsze podstawą jest drogi sprzęt do nagrywania czy dbanie o szczegóły, a to, co chcemy przekazać. W przypadku kanałów commentary otoczenie, przestaje mieć znaczenie. Z kolei popularne youtuberki beauty często nagrywają na dokładnie tym samym tle. Warto jednak zadbać, by widok w kamerze był estetyczny i nie rozpraszał uwagi odbiorców. Znani i lubiani youtuberzy, którzy mają rzesze fanów, stają influencerami.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…