Hobby i pasjeScan for Fun

Kto to jest bloger/blogerka? Czy można z tego żyć?

Takie pojęcia jak bloger czy blogerka powinny być nam dobrze znane. To twórcy internetowi, którym z czasem dorównali też tiktokerzy i youtuberzy. Ale czy wiesz, dlaczego pisanie blogów było swojego czasu tak popularne? Jakie są popularne rodzaje blogów i czy można z tego żyć? Podpowiadamy!

Era, w której rządzą blogerzy wciąż nie minęła! Sprawdź, kim właściwie jest bloger czy blogerka i dowiedz się, co warto wiedzieć o takim sposobie zarobku na życie.

Bloger – kto to jest?

Bloger, blogger czy też blogowicz – to określania, z którymi można spotkać się w sieci. W tym przypadku mowa o internetowych twórcach, którzy zajmują się pisaniem treści na swoich stronach, które znane są właśnie jako blogi. Publikowane materiały mogą mieć różne treści. Czasami są to po prostu teksty dotyczące jakiejś tematyki, niekiedy zdjęcia, a innym razem pliki wideo czy audio. Pomysłów na prowadzenie swojego internetowego kącika można mieć wiele. A warto pozostawać kreatywnym, skoro konkurencja wcale nie jest taka mała…

Rodzaje blogów i blogerzy, których warto znać!

W sieci można natknąć się na blogi z przeróżnych kategorii. Właściwie nie ma tutaj ograniczeń, ponieważ pisząc kreatywne i ciekawe treści, jesteśmy w stanie przyciągnąć do siebie odbiorców. Szczególnie dużą popularnością cieszą się między innymi blogi parentingowe, urodowe, kulinarne, modowe, lifestylowe, podróżnicze czy te dotyczące zdrowia bądź fitnessu.

Co roku rozdawane są nagrody dla najlepszych blogerów, ale nie brakuje też rankingów, które wyłaniają najciekawsze, blogowe osobistości. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się między innymi Kamil Nowak (z blogojciec.pl), Janina Daily (janinadaily.com) czy Basia Szmydt (basiaszmydt.pl). Jednak lista znanych blogerów jest znacznie dłuższa!

Czy z prowadzenia bloga można się utrzymywać?

Nie powinno być tajemnicą, że bycie blogerem może być opłacalne. Dla niektórych osób, tak jak wspomnianych wyżej blogerów z dużymi zasięgami jest to po prostu sposób na życie. Pieniądze można zarabiać na kilka różnych sposobów: będą to między innymi treści sponsorowane, linki afiliacyjne czy możliwość sprzedawania własnego produktu. Nierzadko sponsorzy płacą również za pojawienie się blogerów na większych eventach bądź za przeprowadzone z twórcami spotkania.

Należy jednak pamiętać, aby zawsze znać umiar i nie decydować się na każdy możliwy zarobek oferowany przez sponsorów. Nasza płaca zależna jest od zasięgów, a te mogą znacząco się obniżyć, jeżeli odbiorcy zauważą u twórcy brak rzetelności i treści zbyt pochlebne sponsorom. Warto natomiast przypomnieć, że ciekawy i kreatywny kontent to coś, czego potrzebujemy, dlatego warto spróbować swoich sił w blogowaniu! Może nawet staniesz się influencerem.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…