Hobby i pasjeScan for Fun

Kto to jest influencer? Różnica między blogerem a influencerem

Rozwijający się nieustannie świat internetowy sprawia, że spotykamy się z coraz to nowszymi zjawiskami. Powstają nawet nowe zawody, takie jak bloger (blogger) czy youtuber. Ale kim w tym wszystkim jest influencer? Co właściwie wiemy o nim i jego sposobach na zarobek?

Influencer, influencerka… te pojęcia powinny być dobrze znane nie tylko osobom, które wiele czasu spędzają w sieci. Ale czy wiesz, jaka jest różnica między blogerem a kimś, kto określa siebie mianem influencera?

Influencer – kto to jest?

Influencer – co to znaczy i kogo określamy tym mianem? Warto zacząć od tego, że takie pojęcia jak influencer czy influencerka zyskały na popularności dopiero w ostatnich latach. Dobrze znamy też genezę tych słów, a każdy, kto zna język angielski w chwilę zrozumie ich znaczenie. Influence oznacza „wpływać”, a to właśnie główne zadanie osób, które na co dzień działają w sieci oraz pragną być rozpoznawalne.

Prościej mówiąc – influencerzy to osoby, które działają między innymi w social mediach i wpływają na opinię innych. Rekomendacje influencerów mają znaczenie, ponieważ posiadają wokół siebie grupę odbiorców, która liczy się z ich zdaniem.

Influencer a blogger – poznaj różnice

Nie każdy jednak wie, że influencer to nie zawsze to samo co bloger. Różnica polega na tym, że mianem influencera określamy nie tylko osoby prowadzące swoje blogi, ale także te, które działają na Instagramie, YouTubie czy TikToku. Niektórzy twórcy pozostają dostępni na kilku platformach i aplikacjach jednocześnie, co sprawia, że wzrastają ich zasięgi.

Nierzadko okazuje się, że znane osoby, takie jak aktorzy, aktorki, piosenkarki czy piosenkarze w jedną chwilę stają się influencerami. Wystarczy jedno wystąpienie w telewizji, radio czy sieci, aby ludzie zasugerowali się tym, o czym mówią. Można powiedzieć, że nie każdy influencer to blogger, ale wielu bloggerów zapewne chciałoby zostać znanymi influencerami!

Influencer – ile zarabia w social mediach?

Kwestią, która zapewne zainteresuje wiele osób jest to, czy opłacalne jest gromadzenie wokół siebie wiernej społeczności. Wiele osób zastanawia się ile zarabia influencer i czy ten zawód ma przyszłość? Kwoty będą zależne od rodzaju podejmowanych współprac (na przykład posty sponsorowane, linki afiliacyjne itp.) oraz tego, jak duże są nasze zasięgi. Niewątpliwie warto stale się rozwijać i dominować w aktualnych rankingach. Okazuje się, że zarobek influencerów nierzadko wynosi tyle, ile dobrze płatna praca. Najlepsi są natomiast w stanie zebrać w ciągu roku 500 do 800 tys., a rekordziści nawet do 1 mln zł.

Polecane artykuły
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Wolontariaty dla nastolatków. Gdzie można się udzielać?

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, nie oczekując wynagrodzenia, niesie pomoc innym….
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
CiekawostkiScan for Fun

Dzień świętego Mikołaja

Mikołajki W IV wieku naszej ery Mikołaj był biskupem w jednej z parafii…