CiekawostkiPlan na zdrowieScan for FunUroda

Krepina, płukanki – domowe sposoby na farbowanie włosów

Nie niszczą włosów, a efekt można szybko zmieniać

Farbowanie włosów bibułą to sposób na kolorowe pasemka, które chyba każdy zna z dzieciństwa. To jednak nie jedyna metoda pozwalająca na zmianę koloru w zaciszu domowym. Sprawdź, jak samodzielnie rozjaśnić i przyciemnić włosy.

Kolorowe włosy w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością, ale nawet jeśli zależy ci na czymś bardziej stonowanym i spokojnym, chcesz tylko delikatnie przyciemnić lub rozjaśnić naturalny odcień włosów, to domowe i skuteczne sposoby, jak to zrobić, również znajdziesz poniżej.

Jak zafarbować włosy bibułą?

Farbowanie włosów bibułą lub krepiną to jedna z najłatwiejszych metod na krótkotrwałą koloryzację bez użycia farby. Dowolny kolor bibuły wystarczy zamoczyć w wodzie, przytrzymać chwilę na włosach, zdjąć, a fryzurę wysuszyć. Możesz zafarbować w ten sposób całą fryzurę, same końcówki lub zrobić kolorowe pasemka. Podobny efekt możesz uzyskać, stosując dostępne w drogeriach farby zmywalne czy jednodniowe farby w spreju.

Jak używać płukanki do włosów?

Oferta płukanek stale się powiększa. W sklepach znajdziesz zarówno płukanki o delikatnym działaniu, jak i te, które pozwolą ci uzyskać intensywny kolor na włosach w bezpieczny sposób i nie na stałe. Najlepszy efekt otrzymasz, jeśli twoje włosy są naturalnie jasne.
Przed pierwszym użyciem gotowej sklepowej płukanki zapoznaj się ze wskazówkami producenta, a później sprawdź, jak intensywny jest dany odcień. Zazwyczaj te stosowane do ochłodzenia żółtych tonów na blond włosach są dość delikatne, jednak inne płukanki, takie jak różowa czy fioletowa, mogą dawać różny efekt. W zależności od proporcji wody i płukanki możesz uzyskać od neonowego różu aż do delikatnego odcienia różanego blondu.

Jak zrobić płukankę ziołową? Domowe farbowanie włosów

Zioła to jeden z lepszych sposobów na delikatną zmianę naturalnego odcienia włosów. Wystarczy wymieszać je z wodą i regularnie (1–2 razy w tygodniu) płukać nimi włosy po umyciu. Do ziół rozjaśniających włosy należą rumianek i nagietek. Z kolei zioła przyciemniające naturalny odcień to pokrzywa, skrzyp oraz szałwia.

Zobacz także:  Moda na lato 2020. Pomysłowe kreacje na plażę

Polecane artykuły
Plan na zdrowieRelacje społeczne

Rodzaje medytacji – jaką technikę warto wybrać?

Medytacja transcendentalna czy ćwiczenie uważności to tylko dwie przykładowe techniki. Rodzajów…
AktualnościPlan na zdrowieZdrowie

Podatek cukrowy. Jakie ma znaczenie dla zdrowia i gospodarki?

Podatek cukrowy, który został przez polski rząd wprowadzony z początkiem 2021…
CiekawostkiWiedzieć więcej

Jak liczyć punkty do liceum i innych szkół ponadpodstawowych?

Przelicznik punktów do liceum wymaga uwzględnienia zarówno wyników z poszczególnych części…