Konto bankowe dla nastolatka – dlaczego warto je założyć?

Młoda dziewczyna trzymająca kartę płatniczą i telefon

Autor: Redakcja Noizer Redakcja Noizer

Krótko o autorze:
Testowy opis

Poznaj korzyści, sprawdź czy ma wady 🙂

Konto bankowe dla młodych osób pomoże ci poznać podstawowe funkcje takiego rozwiązania. Będziesz mógł na nim odkładać swoje oszczędności. Potem sam zdecydujesz, na co chcesz je wydać. Może skorzystasz wtedy np. z płatności telefonem lub smartwatchem.

Konto młodzieżowe pozwoli ci na oswojenie się z różnorodnymi możliwościami usług bankowych, zanim zaczniesz gospodarować większymi pieniędzmi.

Konto bankowe dla młodych – wygoda i nauka zarządzania pieniędzmi

Konto młodzieżowe to świetne rozwiązanie, jeśli dostajesz kieszonkowe od rodziców, a także dodatkową gotówkę od dziadków czy wujków na urodziny i święta. Wszystkie te środki mogą trafiać na konto, a ty samodzielnie będziesz decydował, kiedy i jak je wydać. Korzystając z takiego konta, uczysz się nowych zwrotów, określeń, poznajesz narzędzia finansowe. Wiedza ta ułatwi ci poruszanie się w świecie finansów po osiągnięciu pełnoletności.
Co więcej, środki na koncie łatwiej oszczędzać. Konto w banku dla młodzieży to także zabezpieczenie przed kradzieżą lub zgubieniem oszczędności. Jadąc na wycieczkę szkolną, kolonie czy obóz sportowy, nie musisz martwić się, że zginą ci pieniądze.

Jakie możliwości daje konto dla młodych?

Konto bankowe dla młodzieży to świetny sposób, aby nauczyć się możliwości, jakie daje bankowość internetowa. Parując konto z aplikacją w smartfonie, możesz płacić telefonem lub smartwatchem. Zawsze możesz też wyjąć pieniądze z bankomatu lub zapłacić kartą czy BLIKIEM. Zakupy możesz robić o każdej porze dnia. Przy okazji, dzięki aplikacjom na smartfon masz cały czas podgląd na to, ile środków ci zostało. Kontrolujesz swoje finanse oraz możesz uczestniczyć w różnych programach lojalnościowych i rabatowych, które banki oferują swoim klientom. Dzięki tym rozwiązaniom w wielu miejscach zapłacisz mniej o kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt procent. W razie potrzeby rodzice łatwo mogą doładować twoje konto za pomocą przelewu internetowego lub na telefon.

Zobacz także:  Karta debetowa, kredytowa i prepaid. Czym się różnią najpopularniejsze rodzaje kart płatniczych?

Fot. Adobe Stock

Media Społecznościowe

Szukaj

Artykuł sponsorowany

Najchetniej czytane