Hobby i pasjeModa

Kim jest szafiarka?

Szafiarka to zawód, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych i kreatywnych osób. Czym się zajmuje i na czym polega jej praca? Czy jest opłacalna? Sprawdź!

Szafiarka – określenie, które kiedyś wzbudzało śmiech, dziś odnosi się do osób, z których zdaniem liczą się najwięksi projektanci modowi i użytkownicy social mediów, którzy bacznie obserwują poczynania szafiarek.

Szafiarka – kto to taki?

Pasjonatka mody, stylistka, znawczyni trendów, modelka, influencerka? Kim tak naprawdę jest szafiarka?

XXI wiek to czas, w którym popularne stają się zawody, które jeszcze niedawno stanowiły wyłącznie hobby. Youtuberka, infuencerka czy blogerka cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku szafiarki.

Szafiarka – kto to? Można powiedzieć, że to osoba, która interesuje się modą. Jest to jednak znaczne uproszczenie. Szafiarkami zostają głównie młode dziewczyny i kobiety,  które z zamiłowania do mody tworzą własne, oryginalne stylizacje. Następnie umieszczają je w social mediach, dzięki czemu ich inspiracje mogą trafić do jak największej liczby osób.

Szafiarka – ile zarabia?

Bycie szafiarką to nie tylko hobby i pasja. Dla znacznej liczby osób przedstawianie swoich stylizacji w internecie stało się głównym źródłem utrzymania. Oczywiście, to, ile zarabia szafiarka zależy od jej rozpoznawalności. Popularne szafiarki, którym udało stworzyć się rozbudowaną społeczność, mogą zarabiać nawet do 20 tysięcy miesięcznie. Ta kwota może być jeszcze wyższa w zależności od projektów, w jakich biorą udział.

Czy warto zostać szafiarką?

Szafiarka to zajęcie, które przyciąga coraz więcej osób, niezależnie od płci. Czy warto w ten sposób zająć się modą? Bez wątpienia jest to praca, która wymaga od nas pewnej kreatywności. W social mediach znajdziemy bardzo dużo profili, które zawodowo zajmują się modą i tworzeniem stylizacji. Dlatego też, chcąc zostać zauważonym i zbudować swoją zaangażowaną społeczność warto stworzyć swój własny, charakterystyczny styl.

Fot. Pixabay

Polecane artykuły
EkologiaGeografiaHobby i pasje

Konik polski – niezwykły symbol Roztoczańskiego Parku Narodowego

Roztoczański Park Narodowy jest jednym z dwóch Parków (obok Poleskiego) położonych…
EkologiaGeografiaHobby i pasje

Świętokrzyski Park Narodowy – piękna górska przyroda i inne atrakcje

Świętokrzyski Park Narodowy o powierzchni 7 626 ha został założony w…
Hobby i pasjeScan for Fun

TikToker a YouTuber – podobieństwa i różnice

Tiktoker i youtuber to dwie osoby, które mogą mieć ze sobą…