Gospodarka i finanseŚwiat wokół nas

Jak tanio i bezpiecznie płacić za granicą?

Gotówką? Kartą płatniczą? Kartą Revolut?

Za granicą możemy używać między innymi karty Revolut, zwykłej karty płatniczej lub gotówki. Która z tych metod płacenia jest najlepsza? Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, warto przeanalizować plusy i minusy każdej z nich.

Niezależnie, do jakiego kraju i na jak długo wyjeżdżamy, dobrym rozwiązaniem będzie założenie konta Revolut. Możemy to zrobić w kilku prostych krokach, korzystając z aplikacji mobilnej usługodawcy. Pozwoli nam to kupować i sprzedawać dowolne waluty, a następnie płacić nimi za granicą bez płacenia wysokiej prowizji i przewalutowania. Darmową kartę Revolut otrzymujemy już po kilku dniach od momentu założenia konta i od razu możemy bezpłatnie korzystać z jej pełnej funkcjonalności.

 

Karta Revolut – bezpieczna i opłacalna

 

Konto Revolut można zasilić za pomocą dosłownie paru kliknięć. System automatycznie i bezpłatnie pobiera wskazaną kwotę z rachunku bankowego, z którym powiązaliśmy aplikację. To wygodne, bo nawet za granicą możemy łatwo doładować kartę Revolut i kupić dowolną walutę. Ponieważ sam Revolut nie jest ściśle powiązany z kontem bankowym, ewentualna utrata karty nie będzie dotkliwa. Zresztą w takim wypadku możemy ją łatwo zastrzec w aplikacji, dzięki czemu nikt nie będzie mógł jej użyć.
Warto zaznaczyć, że możliwy jest przelew z Revolut, jak również wypłata z bankomatu za granicą, czyli tak, jak w przypadku zwykłych kart płatniczych i kont osobistych. Plusem tego rozwiązania są bardzo niskie koszty transakcji. Revolut rozlicza płatności po kursie międzybankowym, czyli znacznie niższym niż kursy w większości banków czy kantorów internetowych.

 

Lepsza płatność kartą za granicą czy gotówką?

 

Na wygodne płatności kartą za granicą pozwalają też klasyczne banki. Wystarczy, że mamy konto osobiste z kartą wielowalutową, a możemy swobodnie płacić bezgotówkowo w dowolnej walucie, którą oferuje nasz bank. To również bezpieczne i opłacalne rozwiązanie, jednak może zapewniać dostęp do mniejszej liczby walut niż Revolut.
Mimo wszystko, podczas zagranicznego wyjazdu zawsze warto posiadać też pewną ilość gotówki. Przyda się przy zakupach na bazarze, stoisku z pamiątkami czy w innym miejscu, gdzie nie będzie można płacić kartą.
 

Polecane artykuły
Relacje społeczneŚwiat wokół nasTechnologie

Jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych?

Korzystanie z mediów społecznościowych to codzienność nas wszystkich. Wrzucenie nowego zdjęcia…
Relacje społeczneŚwiat wokół nas

Farmy trolli – czym są i jak działają? Jak rozpoznać trolla?

Farmy trolli to pojęcie, które w języku Internetu pojawiło się całkiem…
Relacje społeczneŚwiat wokół nasTechnologie

Jak i gdzie szukać wartościowych wiadomości w Internecie?

W dobie internetu nasze możliwości zdobywania wiedzy są praktycznie nieograniczone. Niestety,…