Hobby i pasjeRelacje społeczneScan for FunŚwiat wokół nas

Jak spełniać marzenia? Od marzenia do szczęścia

Nie poddawaj się w dążeniu!

Każdy z nas ma jakieś marzenia i wszyscy zgadzamy się, że ich realizacja jest jedną z ważniejszych rzeczy, do jakich trzeba w życiu dążyć. Przy różnych okazjach, obok zdrowia i szczęścia, najczęściej życzymy sobie spełnienia marzeń. Dlaczego nie zawsze się to udaje?

Nie wszystko, czego pragniemy, może się spełnić. Jednak takie marzenia, jak podróże do egzotycznych krajów, spotkanie z idolem czy dostanie się na dobrą uczelnię, są jak najbardziej w zasięgu ręki.

 

Dlaczego marzenia się nie spełniają?

 

Wiele z nas pielęgnuje swoje marzenia latami, nie wykonując jednak najmniejszego wysiłku, by przybliżyć się do ich spełnienia. Co więcej, tak naprawdę nawet nie wierzymy, że to, czego chcemy, może się ziścić. Tymczasem to właśnie przekonanie, że możemy zrealizować swoje pragnienia, jest pierwszym i najważniejszym krokiem do upragnionego szczęścia.

 

Jak przekuć marzenia w cele?

 

Aby nasze marzenia mogły się spełnić, trzeba nie tylko uwierzyć w taką możliwość, ale też sprecyzować, czego dokładnie chcemy. Im więcej konkretów zdołamy sobie wyobrazić, tym łatwiej będzie nam je urzeczywistnić. Nie wystarczy zatem powtarzać: „chciałbym podróżować”. Trzeba zwizualizować sobie to marzenie ze szczegółami – określić miejsce, w które chcemy dotrzeć, czas, w jakim to się wydarzy, środek transportu itd. Pomocna może być przy tym mapa marzeń, czyli plansza, na której przedstawimy wszystkie szczegóły za pomocą zdjęć czy wypisanych haseł. W taki sposób abstrakcyjne marzenie przekształca się w konkretne cele do zrealizowania. By ani na chwilę nie tracić ich z oczu, warto powiesić mapę marzeń w widocznym miejscu w swoim pokoju.

 

Jak spełniać swoje marzenia?

 

Kiedy spełnienie marzenia zostanie podzielone na poszczególne kroki (np. opanowanie obcego języka, zebranie środków na bilet, znalezienie osoby lub osób chętnych do wspólnej podróży), musimy opracować plany osiągnięcia każdego z tych cząstkowych celów oraz określić czas, w jakim chcemy je zrealizować. Okaże się wówczas, że stoimy przed prostymi zadaniami, takimi jak np. poświęcenie codziennie 15 minut na naukę danego języka (np. hiszpańskiego) i odłożenie co miesiąc konkretnej kwoty potrzebnej do sfinansowania podróży. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spełniali swoje marzenia! A gdy raz poczujemy moc ich spełniania, już nic nas nie powstrzyma.
Fot.: Adobe Stock

Polecane artykuły
Hobby i pasjeKultura i sztukaRelacje społeczne

Jak się pisze pamiętnik i dziennik? O czym warto pamiętać?

Jak zacząć pisać pamiętnik lub dziennik? Po prostu zacząć! Masz do…
EkologiaGeografiaHobby i pasje

Tatrzański Park Narodowy – atrakcje nie tylko w Morskim Oku

Tatrzański Park Narodowy jest jednym ze starszych w Polsce, a założony…
EkologiaGeografiaHobby i pasje

Bory Tucholskie – co warto tam zobaczyć?

Park Narodowy Bory Tucholskie to jeden z dwóch polskich parków (obok…