Sport

Czy wiesz, co łączy karate, surfing i baseball? Sprawdź!

Ogrzyska Olimpijskie w Tokyo

W pierwszych Igrzyskach Olimpijskich rozegrano 43 konkurencje. W kolejnych latach liczba ta jest stale powiększana – w 2016 roku było 306 konkurencji, a w Tokio w 2021 roku dojdzie pięć nowych: karate, surfing, baseball, skateboarding i wspinaczka na czas.

Prezydent komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Tokio Yoshiro Mori stwierdził, że włączenie tych dyscyplin do programu zawodów ma pozwolić młodym sportowcom na zrealizowanie ich marzeń.

 

Baseball, karate, surfing w programie Igrzysk Olimpijskich

 

Spośród pięciu nowych dyscyplin sportu jedna była już w programie Igrzysk. Chodzi tu o baseball, który rozgrywany był w latach 1992–2008. W związku z tym, że baseball to w Japonii praktycznie sport narodowy, wrócił do programu Igrzysk rozgrywanych w stolicy tego kraju. Dla karate będzie to debiut w Igrzyskach. Zawody w tej dyscyplinie rozegrane zostaną w ośmiu konkurencjach, w każdej z nich wystąpi po 10 sportowców. Niezwykle atrakcyjną dyscypliną sportu do oglądania będzie jazda na desce unoszonej przez falę, czyli surfing. W zawodach weźmie udział po 20 kobiet i mężczyzn.

 

Skateboarding i wspinaczka – kolejne dwie nowe dyscypliny Igrzysk

 

Oprócz opisanych wyżej dyscyplin sportowych w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio znalazły się dwie kolejne. Wspinaczka sportowa może być szczególnie interesująca dla polskich kibiców. Przedstawiciele naszego kraju zdobywali już bowiem medale mistrzostw Świata. Dyscypliną, która szczególnie może przyciągnąć młodych kibiców, jest skateboarding, czyli jazda na deskorolce. W programie znajdzie się zarówno park (rozgrywany na tradycyjnych skateparkowych przeszkodach), jak i street (na naturalnych przeszkodach tworzonych przez drobną miejską architekturę).

Zobacz także:  Badminton. Na czym polega? Zasady gry.
 

Polecane artykuły
EkologiaHobby i pasjeSport

Narwiański Park Narodowy, czyli największe atrakcje dla kajakarzy

Narwiański Park Narodowy jest jednym z trzech najmłodszych Parków w Polsce,…
GeografiaHobby i pasjeSport

Najciekawsze trasy na spływy kajakowe w Polsce

Spływ kajakowy to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Co bardzo…
SportZdrowie

Ćwiczenia relaksacyjne – co pomoże ci efektywnie odpocząć?

Ćwiczenia relaksacyjne warto wykonywać regularnie. Pomagają one poradzić sobie ze stresem,…