Relacje społeczneŚwiat wokół nas

Czy SIMP to dżentelmen?

Relacje damsko-męskie niezależnie od naszego wieku mogą okazać się skomplikowane. Bardzo często okazuje się, że z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiej strony lub jej sygnały odbieramy w sposób błędny. Między innymi z tego powodu za granicą narodziło się określenie SIMP, które cieszy się popularnością również u nas. Co to znaczy SIMP i czy można określić go mianem dżentelmena, czy raczej naiwniaka?

SIMP to nowe określenie na nastolatków i młodych mężczyzn, które zyskało popularność dzięki mediom społecznościowym. Jakie są różnice między SIMPEM a dżentelmenem?

Kim jest SIMP?

Co to znaczy SIMP? To określenie, choć popularność zyskało od niedawna, w rzeczywistości w internetowym slangu funkcjonuje już od dłuższego czasu. Co to po polsku SIMP? Ten skrót w wolnym tłumaczeniu oznacza chłopaka bądź młodego mężczyznę, który nadmiernie idealizuje przeciętne dziewczyny. Inne osoby SIMP-a określają mianem naiwniaka. Z czasem jego znaczenie zaczęło ulegać zmianie. Aktualnie SIMP oprócz naiwniaka oznacza także mężczyznę, który po prostu poświęca czas płci przeciwnej. Przez niektórych używane jest jako obelga.

SIMP a dżentelmen – różnice

Skąd w ogóle wzięło się takie określenie? Każdy z nas wie, jak trudne mogą okazać się relacje z drugą osobą, szczególnie jeśli czujemy, że jakiegoś powodu nam na niej zależy. Dla wielu z nas kontakty z innymi nie są tak oczywiste i proste, jak mogłoby się wydawać. Stąd niektóre osoby, w tym wypadku nastolatkowie lub młodzi mężczyźni, zaczynają w nadmierny sposób idealizować każdą dziewczynę lub młodą kobietę, która poświęca im nawet minimalną uwagę.

Niektórym z nas może się to wydać romantyczne i SIMP-a określimy mianem dżentelmena. Takie stwierdzenie niestety bywa złudne. Dżentelmen to mężczyzna, który pozostaje miły, szarmancki, kulturalny i pomocny wobec każdej kobiety, niezależnie od tego, czy darzy ją uczuciem czy nie. Z kolei SIMP koncentruje całą swoją uwagę tylko na jednej osobie, która wykazuje choć minimum zainteresowania.

Jak poprawić swoje relacje z drugą osobą?

Aktualnie spędzamy coraz więcej czasu przed ekranem komputera lub smartfona. To niestety ma spory wpływ na nasze relacje z innymi. Wiele nastolatków woli komunikować się za pomocą internetu niż rozmawiać twarzą w twarz. Jak zatem poprawić swoje relacje z innymi? Spróbuj:

  • pozostać sobą;
  • dać się poznać, np. opowiadając o swoich pasjach;
  • dać sobie czas – nie każdy z nas z łatwością nawiązuje kontakty z drugą osobą i nie ma w tym nic złego.

Pamiętaj, nawet niewielkie zmiany mają znaczenie!

Polecane artykuły
CiekawostkiRelacje społeczneZdrowie

Rekordy WOŚP i ciekawostki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad trzech dekad zbiera pieniądze dla…
AktualnościRelacje społeczne

31 Finał WOŚP. Jak zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

WOŚP to jedna z najbardziej znanych organizacji niosących pomoc potrzebującym. Jej…
Relacje społeczne

Mowa ciała – co znaczą nasze gesty podczas spotkania lub randki?

Mowa ciała na randce mówi ogromnie dużo. Oczy, wzrok, uśmiech, gesty…