Relacje społeczne

Najlepsze zawody dla choleryka. W tej pracy najlepiej się odnajdzie i spełni

Cholerycy mają deficyt empatii. Nie mają też zbyt dużo cierpliwości, ale często są kreatywni. Z reguły są to silne osobowości. Ich zapędy liderskie także muszą znaleźć gdzieś ujście. Choleryk nie zawsze musi być dyrektorem, ale swoje wizje musi mieć gdzie i dla kogo tworzyć. Jest kilka zawodów, w których świetnie się sprawdzi.

Praca dla choleryka powinna wykorzystywać jego dominującą osobowość, poczucie niezależności i samowystarczalności.  

Najlepsza praca dla choleryka

Trudno jednoznacznie wskazać zawody, w których choleryk  będzie się spełniał najlepiej. Wydaje się bowiem, że właściwie w każdym obszarze może on być bardzo użyteczny i odnieść zawodowy sukces. Kluczowy nie jest tutaj obszar działań, a zajmowane stanowisko. Cholerycy sprawdzają się przede wszystkim na stanowiskach liderskich, przywódczych, zarządczych. Tutaj mogą zrealizować potrzebę dominacji, ale i rozwinąć skrzydła jako wizjonerzy. Warunek jest jeden: aby być naprawdę dobrym liderem, choleryk musi poskromić swój egocentryzm (czyli skupienie na sobie i swoich przekonaniach) i pracować nad sobą, aby dostrzegać innych. Musi słuchać ich potrzeb, a także otwierać się na krytykę i konfrontację zdań.  

Jaka praca dla choleryka?

Warto pamiętać, że choleryk to osoba, która ma w sobie ogromne pokłady energii, a także silne przekonanie o własnej racji, co często przekłada się na wysoki poziom zaufania otoczenia do danej osoby. Zawody dla choleryka powinny wykorzystywać ten potencjał. Choleryk może więc świetnie się sprawdzić w pracy jako:

  • prawnik, 
  • policjant, 
  • inspektor/kontroler ds. jakości, 
  • polityk. 

Tutaj podobnie jak w przypadku pracy dla choleryka na stanowiskach liderskich, potrzebna jest praca nad sobą. Cholerycy są bardzo impulsywni, mówią, co myślą, koncentrują się na zadaniach a nie na ludziach. Warto nieco poskramiać tę część swojej natury, aby efektywniej współpracować z innymi.

Rys. Adobe Stock

Polecane artykuły
Relacje społeczneŚwiat wokół nasWiedzieć więcej

Jak zapobiegać doomscrollingowi?

Doomscrolling to pojęcie, które być może już słyszałeś bądź słyszałaś. Nie…
Relacje społeczneŚwiat wokół nasWiedzieć więcej

Co to jest doomscrolling? Jak na nas wpływa?

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Dzięki niemu możemy komunikować…
Relacje społeczneŚwiat wokół nasWiedzieć więcej

Jak sobie radzić z doomscrollingiem? Ogranicz media!

Media społecznościowe potrafią być świetne i dają nam dużo radości, ale…