Relacje społeczne

Najlepsze zawody dla choleryka. W tej pracy najlepiej się odnajdzie i spełni

Cholerycy mają deficyt empatii. Nie mają też zbyt dużo cierpliwości, ale często są kreatywni. Z reguły są to silne osobowości. Ich zapędy liderskie także muszą znaleźć gdzieś ujście. Choleryk nie zawsze musi być dyrektorem, ale swoje wizje musi mieć gdzie i dla kogo tworzyć. Jest kilka zawodów, w których świetnie się sprawdzi.

Praca dla choleryka powinna wykorzystywać jego dominującą osobowość, poczucie niezależności i samowystarczalności.  

Najlepsza praca dla choleryka

Trudno jednoznacznie wskazać zawody, w których choleryk  będzie się spełniał najlepiej. Wydaje się bowiem, że właściwie w każdym obszarze może on być bardzo użyteczny i odnieść zawodowy sukces. Kluczowy nie jest tutaj obszar działań, a zajmowane stanowisko. Cholerycy sprawdzają się przede wszystkim na stanowiskach liderskich, przywódczych, zarządczych. Tutaj mogą zrealizować potrzebę dominacji, ale i rozwinąć skrzydła jako wizjonerzy. Warunek jest jeden: aby być naprawdę dobrym liderem, choleryk musi poskromić swój egocentryzm (czyli skupienie na sobie i swoich przekonaniach) i pracować nad sobą, aby dostrzegać innych. Musi słuchać ich potrzeb, a także otwierać się na krytykę i konfrontację zdań.  

Jaka praca dla choleryka?

Warto pamiętać, że choleryk to osoba, która ma w sobie ogromne pokłady energii, a także silne przekonanie o własnej racji, co często przekłada się na wysoki poziom zaufania otoczenia do danej osoby. Zawody dla choleryka powinny wykorzystywać ten potencjał. Choleryk może więc świetnie się sprawdzić w pracy jako:

  • prawnik, 
  • policjant, 
  • inspektor/kontroler ds. jakości, 
  • polityk. 

Tutaj podobnie jak w przypadku pracy dla choleryka na stanowiskach liderskich, potrzebna jest praca nad sobą. Cholerycy są bardzo impulsywni, mówią, co myślą, koncentrują się na zadaniach a nie na ludziach. Warto nieco poskramiać tę część swojej natury, aby efektywniej współpracować z innymi.

Rys. Adobe Stock

Polecane artykuły
BezpieczeństwoRelacje społeczneZdrowie

Wakacyjny bezpiecznik: podejrzewasz zatrucie pigułką gwałtu? Sprawdź co robić, nie zwlekaj!

Pigułka gwałtu zaczyna działać około 15-30 minut od momentu, kiedy szkodliwe…
HistoriaRelacje społeczne

Co to jest fake news? Po co są tworzone fake newsy?

Fake newsy znane i stosowane były od zamierzchłych czasów. To nieprawdziwe…
HistoriaKultura i sztukaRelacje społeczne

Socrealizm - ideologia i sztuka po erze II wojny światowej

Socrealizm, inaczej realizm socjalistyczny, to kierunek ideologiczny w sztuce współczesnej, który…