Relacje społeczneWiedzieć więcej

Praca dla melancholika. Zauważasz w sobie cechy melancholika? Te zawody mogą być twoją przyszłością

Melancholik zawody może wykonywać bardzo różne. Ten typ osobowości nie bez powodu często jest wiązany z geniuszami. Połączenie perfekcjonizmu, sumienności, twórczego spojrzenia na świat i analitycznego umysłu daje doskonałe podstawy do odniesienia sukcesu. 

 Melancholik w pracy musi mieć możliwości rozwoju. Ten typ osobowości jest bardzo kreatywny i twórczy, a jednocześnie dokładny i sumienny.  

Cechy dominujące u melancholików

Melancholik w pracy, tak jak w życiu, działa na sinusoidzie emocjonalnej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo wrażliwy na piękno, ma tendencję do filozofowania, jego analityczny umysł pozwala mu szybko łączyć fakty, wyciągać wnioski, przeprowadzać logiczną argumentację. Jest przy tym bardzo uważnym obserwatorem i często widzi to, czego nie dostrzega nikt poza nim. Praca dla tego perfekcyjnego melancholika jest często bardzo ważna. Wielu geniuszy nieprzypadkowo okazywało się melancholikami.  

Jaka praca dla melancholika sprawdza się najczęściej? Zawody a osobowość 

Melancholik może wykonywać bardzo różne zawody. Wiele tutaj zależy także od innych jego zdolności. Jeśli wrażliwość estetyczna idzie w parze ze zdolnościami komunikacyjnymi, może być świetnym pisarzem. Jeśli z manualnymi – malarzem, rzeźbiarzem, fotografem. Wielu melancholików świetnie sprawdza się w pracy architekta. Dobrze radzą sobie także jako księgowi czy prawnicy, a więc osoby, które muszą być uważnymi obserwatorami, a jednocześnie mieć rozwinięty umysł analityczny i towarzyszącą mu skrupulatność.  

Praca dla melancholika i jej koszty emocjonalne

Melancholicy mają zadatki na geniuszy, często więc nawet w pracy, która nie jest dla nich idealnym środowiskiem rozwoju, są w stanie odnieść sukces. Często wiąże się to niestety z ogromnymi kosztami emocjonalnymi. Praca polityka, wykładowcy, prezentera wymaga od nich bowiem przełamywania oporów związanych z własną introwertycznością.

Polecane artykuły
HistoriaRelacje społeczne

Kim były polskie emancypantki?

Emancypantki w Polsce w sposób istotny zaczęły zaznaczać swoją obecność w…
CiekawostkiHistoriaRelacje społeczne

Kim były sufrażystki? Czym się różnią sufrażystki i feministki?

Marzec, to miesiąc historii praw kobiet. Dziś przybliżamy, kim były sufrażystki….
CiekawostkiHistoriaRelacje społeczne

Emancypantki – kto to? Co im zawdzięczamy?

Co to jest emancypacja? Dzisiaj to znacznie szersze pojęcie niż to,…