Relacje społeczneŚwiat wokół nas

Praca charytatywna – jak pomóc innym?

Jeśli chcesz pomagać inny, to praca w organizacji charytatywnej będzie dla ciebie idealna. Ludzie, którzy pracują za darmo w takich organizacjach, nazywani są wolontariuszami. 

Wolontariat – bezinteresowna praca dla innych

Wolontariat to dobrowolna i darmowa praca na rzecz innych osób. Wolontariuszem zostać po ukończeniu 13. roku życia. Przed ukończeniem 18 lat na taką działalność musisz mieć zgodę rodziców. Zanim wybierzesz określoną organizację i rodzaj wolontariatu, dowiedz się, czy do wykonywania tych zadań nie trzeba mieć konkretnych kwalifikacji, wykształcenia lub bardzo dobrego stanu zdrowia. Na początek najlepiej ubiegać się o pracę mniej wymagającą, żebyś mógł ocenić, czy wolontariat to zajęcie dla ciebie. Konkretnych ofert możesz szukać bezpośrednio w organizacjach charytatywnych lub na specjalnych portalach z ofertami pracy dla wolontariuszy. 

Jak zorganizować koncert charytatywny?

Jeśli już wiesz, że działalność charytatywna jest czymś, co przynosi ci satysfakcję, możesz pomyśleć, jaką akcję charytatywną zorganizować. Bardzo popularne są koncerty, ponieważ oprócz zbierania pieniędzy oferują dobrą zabawę.

Od czego zacząć? Przede wszystkim zastanów się, gdzie możesz zorganizować taki koncert i porozmawiaj z osobami odpowiedzialnymi za dane miejsce. Jeśli okaże się, że popierają twój pomysł, możesz przejść do następnego kroku. Po zastanowieniu się, kto może przyjść na taki koncert, wybierz rodzaj muzyki, jaka będzie rozbrzmiewać na koncercie. Oczywiście samodzielnie będzie ci bardzo trudno wszystko zorganizować, więc musisz poszukać kolegów, którzy będą chcieli ci pomóc. Kolejne sprawy to napisanie scenariusza, wypromowanie koncertu i określenie, w jaki sposób będziesz zbierał fundusze – czy będą to bilety na koncert, czy dobrowolne datki w czasie jego trwania.

Zobacz także: Organizacje charytatywne w Polsce i na świecie – przykłady i działalność

Fot. Adobe Stock

Polecane artykuły
Relacje społeczne

Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie – zasady, którymi kierują się harcerze

Przyrzeczenie Harcerskie to zobowiązanie każdej harcerki i każdego harcerza do postępowania…
Hobby i pasjeRelacje społeczne

Postanowienia noworoczne dla dzieci – jak je zrealizować?

Noworoczne postanowienia to swego rodzaju tradycja. Prawie każdy na początku nowego…
AktualnościHistoriaŚwiat wokół nas

Kryzys w USA i jego znaczenie na arenie międzynarodowej

Stany Zjednoczone w powszechnej opinii są kolebką nowoczesnej demokracji, a Kapitol,…
×
HistoriaRelacje społeczneŚwiat wokół nasWiedzieć więcej

Białoruś 2020. Jak świat może pomóc w rozwiązaniu konfliktu?